НКЕК вжила заходів із забезпечення випробування 5G компанією lifecell
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку (НКРЕКП), на засіданні 15 січня продовжила до 1 березня 2025 року строк дії заходів, які супроводжують проведення третім за розміром мобільним оператором в Україні lifecell випробувань 5G у Києві та Львові.
"Комісія, за результатами розгляду клопотання ТОВ «Лайфселл» щодо продовження заявлених термінів проведення заходів, запропонованих рішенням НКЕК від 2 жовтня 2024 року №528 «Про заходи, за умови яких можлива демонстрація (випробування, тестування) радіообладнання», враховуючи пункт 10 розділу VII Положення про реєстр радіообладнання та випромінювальних пристроїв, затвердженого постановою НКРЕКП від 29 червня 2022 року №87, взяла до відома, що ці заходи для випробування технології 5G NR продовжено в містах Київ та Львів до 1 березня 2025 року", - зазначено на сайті НКРЕКП.
Заходи для уникнення шкідливих перешкод, електромагнітних завад, ризику для здоров'я та безпеки людей, домашніх тварин і майна, які супроводжують проведення випробувань lifecell технології 5G NR у своїх офісах у Києві та Львові з 2 жовтня 2024 року до 30 грудня 2024 року, передбачають, зокрема, закриту демонстрацію: доступ до мережі lifecell під час неї можливий лише із тестовими (непублічними) SIM-картками та тестовими терміналами.
Метою демонстрації є тестування технології 5G NR в умовах, наближених до реальних, також тестування можливостей ядра мережі щодо готовності до впровадження технології 5G NR у широких масштабах, відпрацювання спільної роботи технологій 5G NR і LTE/UMTS/GSM, вивчення можливостей термінального обладнання (смартфонів, 5G-роутерів і т. д.), отримання практичного досвіду з підтримки технології 5G з боку термінального обладнання, наявного на ринку.
У листопаді повідомлялося, що в Україні запускається пілотний проєкт 5G. У його рамках сумісність 5G з військовим обладнанням буде протестовано в трьох містах. Зокрема, під час випробувань НКЕК та Український державний центр радіочастот перевірять, чи не впливає обладнання 5G на роботу військових мереж. Пілот триватиме два роки і відбудеться у два етапи.
Технологія 5G надає змогу передавати дані удесятеро швидше, ніж 4G, тому створює нові можливості для обміну великими обсягами інформації на надвисоких швидкостях.
Раніше повідомлялося, що оператори мобільного зв'язку, придбавши на аукціоні НКЕК радіочастоти в діапазоні 2100, 2300 і 2600 МГц, можуть за бажанням використовувати їх для технології 5G.