Григорій Суркіс сподівається, що ФІФА задовольнить апеляцію ФФУ на рішення щодо проведення наступного матчу збірної України без глядачів
Віце-президент УЄФА, почесний президент Федерації футболу України Григорій Суркіс сподівається, що ФІФА почує аргументи української сторони в апеляції на рішення дисциплінарного комітету ФІФА про санкції до ФФУ за поведінку уболівальників на матчі Україна - Сан-Марино 6 вересня у Львові, але зазначає, що загроза покарання надалі існує.
"Загроза грати матч плей-оф без глядачів висить над нами як дамоклів меч. Сподіваємося, що юристи Федерації футболу і ті, яких я запропонував, грамотно виклали нашу позицію, і її буде почуто", - сказав він в ефірі телеканалу "Інтер" у вівторок увечері.
Г.Суркіс зазначив, що повний текст апеляції було подано 9 жовтня. "Ми маємо намір переконати ФІФА, що окремі особи, яких я називаю не інакше як вандалами, - це ганьба нації. І деяких призвідників того, що сталося, вже виявлено. Я хотів би сказати, що ми серйозно взялися за цю проблему. Держава фактично оголосила війну "терору" на футбольних стадіонах", - сказав він.
Віце-президент УЄФА зазначив, що матч між збірними України та Польщі 11 жовтня в Харкові відбувся без порушень, було вжито безпрецедентних заходів безпеки.
При цьому Г.Суркіс висловив стурбованість діями футбольного клубу "Карпати" (Львів), який, за його словами, проігнорував акцію тижня проти расизму і насильства на стадіонах, ініційовану ФІФА. "Не думаю, що мотиви львів'ян будуть сприйняті ФІФА", - вважає він.
Як повідомлялося, 27 вересня Дисциплінарний комітет ФІФА ухвалив рішення про те, що відбірковий матч чемпіонату світу 2014 року між збірними України та Польщі в Харкові відбудеться без глядачів. Крім того, цим рішенням збірній України заборонено грати на стадіоні "Арена Львів" матчі під егідою ФІФА до закінчення відбіркового турніру на чемпіонат світу 2018 року в Росії.
Дисциплінарний комітет ФІФА прийняв своє рішення на підставі рапортів арбітра та інспектора матчу Україна - Сан-Марино, який відбувся 6 вересня у Львові, а також доповіді спостерігача організації FARE про расистські та дискримінаційні прояви, які, на його думку, допустили місцеві уболівальники, "вивішуючи неонацистські прапори, імітуючи крики й жести мавп, а також демонструючи нацистське привітання".
ФФУ подала апеляцію на це рішення і попросила розглянути її за прискореною процедурою. 3 жовтня стало відомо, що дію санкцій до України припинено на період розгляду апеляції.