Бідний: Не бачу жодної юридично значущої правової підстави позбавити Бубку звання "Герой України"
Міністр молоді та спорту України Матвій Бідний заявляє, що на сьогодні не бачить жодної юридично значущої правової підстави позбавити колишнього президента Національного олімпійського комітету України Сергія Бубку звання "Герой України", але хотів би, щоб той висловлювався більш зрозуміло на підтримку України.
"Щодо Сергія Назаровича Бубки, тут я хочу сказати, що, по-перше і головне, що ми живемо в правовій державі, і будуємо правову державу. І в правовій державі всі дії здійснюються відповідно до норм законодавства і тих процедур, які затверджують закони. Власне, процедура присвоєння і позбавлення статусу "Герой України" також передбачена законодавством. Принаймні станом на сьогодні, я не бачив жодної юридично значущої правової підстави, щоб ініціювати питання позбавлення його такого звання", – сказав Бідний на пресконференції "Майбутнє українського спорту" в четвер в Києві, відповідаючи на запитання щодо ініціативи позбавлення Бубки звання "Герой України".
Водночас, міністр зазначив, що йому хотілося б, щоб Бубка, зокрема як представник Міжнародного олімпійського комітету, більш гучно і зрозуміло висловлював свою позицію на підтримку України і на протидію агресору.
"Як і хотілося б, щоб таку позицію висвітлювала більш активно велика кількість людей, яким присвоєно сьогодні звання "Герой України" та інші державні нагороди. Так, дійсно, хотілося б, щоб всі вони говорили про це гучно. Але чи є таке мовчання з його сторони підставою, щоб позбавляти його звання "Герой України"? Я думаю, що ні", – наголосив Бідний.
Він додав, що якщо будуть реально доведені факти, про які на сьогодні йдеться в медіа і буде надійна оцінка правоохоронних органів, то, звичайно, це треба буде зробити (позбавити звання – ІФ-У).
"Доти ми не маємо дозволяти собі діяти емоційно, треба діяти зважено", – наголосив міністр.
Як повідомлялося, раніше український скелетоніст Владислав Гераскевич подав петицію на сайті Кабінету міністрів із закликом позбавити Сергія Бубку звання "Герой України" і накласти на нього санкції. До цього, виступаючи у Верховній Раді, Гераскевич закликав народних депутатів сприяти накладенню санкцій на Бубку та позбавлення його звання "Героя України".
У вересні 2023 року Бубка заявив, що непричетний до жодного бізнесу на окупованій території.
У грудні 2025 року президент Володимир Зеленський позбавив державних стипендій низку призерів та чемпіонів Олімпійських, Паралімпійських та Дефлімпійських ігор, зокрема, Бубку.