Інтерфакс-Україна
18:58 11.02.2026

Третій український спортсмен отримав заборону на використання шолома під час Олімпіади-2026 - ЗМІ

3 хв читати

Міжнародний союз ковзанярів не дозволив українському шорттрекісту Олегу Гандею змагатися На Олімпійських іграх-2026 у своєму екіпіруванні, який включає шолом з цитатою української поетеси Ліни Костенко "Там де героїзм, там немає остаточної поразки", повідомляє "Суспільне Спорт".

"Заборонили, сказали, що це політичне гасло, що це про війну, це не можна. Я їм переклав слово у слово — ні, це політичне гасло. Це просто мотиваційні слова для мене, для моєї команди та країни. Чому ні? Не можна, це політично і це пропаганда", - сказав він в коментарі виданню.

Гандей став одним з двох українських шорттрекістів, якому вдалося вибороти ліцензію для виступів на Олімпійських іграх-2026. За результатами чотирьох етапів Світового туру українець отримав право стартувати у двох дисциплінах в Італії — 500 м та 1500 м.

Він став вже третім українським спортсменом, якому на Олімпійських іграх-2026 заборонили виступати у своєму шоломі. Його історія повторила досвід української сноубордистки Катерини Коцар, шолом якої заборонили через напис "Be brave like Ukrainian", а також скелетоніста і прапороносця України Владислава Гераскевича, якому заборонили стартувати на Олімпіаді в "шоломі пам’яті" із портретами українських спортсменів, що загинули внаслідок повномасштабного вторгнення РФ.

"У мене така сама ситуація, просто я не публічно. Гераскевич зробив це публічно - це дало МОК більше впевненості забороняти. Це моя думка. Я сподіваюся, що він не змінить свою позицію та свої слова, бо ми маємо боротися. І поки ми боремося, ми можемо побороти. Багато є провокацій зі сторони Росії, "нейтральних" спортсменів. Є погрози, певні маніпуляції, спроби розмовляти, йти на комунікацію. Вони роблять усе можливе - і не лише спортсмени. Вболівальники, їхня федерація роблять усе можливе, аби легалізувати їхнє перебування тут. Під певним кутом, певним поглядом, але легалізувати", - сказав Гандей, висловивши сподівання, що Гераскевич боротиметься й надалі, і зазначив, що це дало поштовх "усім топспортсменам, усім топзіркам його підтримати, що також дає опір МОК".

При цьому зазначається, що заборону Гандей отримав не від Міжнародного олімпійського комітету (МОК), а від союзу ковзанярів (ISU), в якому Україна не має жодного представника, що ускладнює процес боротьби та доведення своєї думки стосовно таких ситуацій.

"Кар’єра зараз окей, але майбутня — все ж ISU нас не дуже, як на мене... Бо ми не маємо представників у ISU. Мені не подобається, що ми взагалі нікого з представників не маємо в ISU. Тому ми не маємо підтримки, і вони можуть робити з нами все, що завгодно. І мені дали зрозуміти, що краще цього не робити задля моєї майбутньої кар’єри. Ні, це не МОК, це саме ISU заборонили", - сказав спортсмен.

Першим стартом Гандея на Олімпійських іграх-2026 стане змагання з шорттреку на 1500 метрів, що стартує у суботу, 14 лютого.

Як повідомлялося, Верховна Рада прийняла постанову, якою розцінила заборону МОК Гераскевичу виступати у шоломі з портретами загиблих спортсменів як прояв підтримки РФ. "Верховна Рада повною мірою підтримує дії Владислава Гераскевича, які є проявом поваги до пам’яті не лише українських спортсменів, а й усіх громадян України, які стали жертвами кривавої незаконної, неспровокованої і невиправданої збройної агресії російської федерації проти України, та вважає, що рішення МОК є несправедливим і фактично є свідченням підтримки агресора" - йдеться у постанові.

У документі також зазначається, що на початок 2026 року кількість загиблих українських спортсменів і тренерів перевищила 650 осіб.

Гераскевич заявив, що у день змагань виступатиме у шоломі з портретами загиблих українських спортсменів попри заборону МОК. Речник МОК Марк Адамс заявив про плани провести бесіду з Гераскевичем, щоб спробувати переконати його брати участь у змаганнях "в рамках правил, тобто без такого шолома", натомість той нібито зможе носити і показувати його на прес-конференціях, у змішаній зоні та в будь-якому місці, яке не є "полем гри".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трирічний Леон Козаченко з Київщини став рекордсменом України як наймолодший борець з греко-римської боротьби

Бідний: Міністерство спорту в уряді має бути

Мінспорту восени планує запустити застосунки "Спортивний букінг", "Цифровий спорт" і ШІ-асистента з антидопінгових питань – Бідний

В Sport Science UA внесено уже понад 3 тис. українських атлетів – Бідний

Бідний: Якби не переконали віддати спортивні виші під Мінспорту, вони б уже стали факультетами

Сьогодні складно говорити про будівництво великих спортивних об'єктів – Бідний

Бідний про постанову щодо його звільнення: Парламент надасть належну оцінку такій ініціативі

Бідний: Не бачу жодної юридично значущої правової підстави позбавити Бубку звання "Герой України"

Мінспорту презентувало візію українського спорту: клубна система, автономія федерацій і Olympic Lab

Помер колишній головний тренер "Шахтаря", "Динамо" та збірної Румунії Мірча Луческу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА