Інтерфакс-Україна
15:58 10.02.2026

Гераскевич вийшов у "шоломі пам'яті" на тренування попри заборону МОК - ЗМІ

2 хв читати
Гераскевич вийшов у "шоломі пам'яті" на тренування попри заборону МОК - ЗМІ
Фото: Сергій Захарченко/Суспільне Спорт

Скелетоніст української збірної Владислав Гераскевич, якому Міжнародний олімпійський комітет (МОК) заборонив вдягати шолом із портретами загиблих українських спортсменів на ХХV зимових Олімпійських іграх у Мілані–Кортіні, вийшов на тренування у цьому шоломі.

"Владислав Гераскевич попри заборону від МОК вийшов у "шоломі пам’яті" на тренування на олімпійській трасі", - повідомляє "Суспільне Спорт" у вівторок, проілюструвавши повідомлення фотографією атлета в шоломі.

Як повідомлялося, Національний олімпійський комітет України (НОК) отримав відповідь від МОК щодо звернення про використання "шолома пам’яті" Гераскевичем на ХХV зимових Олімпійських іграх, в якому пропонує атлету замість шолома використовувати чорну пов’язку на руці.

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга назвав заборону використовувати шолом несправедливою, подякував Гераскевичу за його позицію і заявив, що наполягатиме на перегляд рішення МОК.

Раніше в МОК заявили, що спортсмен носив шолом на тренуваннях і висловлював свою думку в соціальних мережах, але не зможе робити цього після початку змагань у четвер, щоб уникнути втручання політики в спорт. Речник МОК Марк Адамс послався правило 50.2 Олімпійської хартії, згідно якого на спортивних майданчиках та подіумах не допускаються будь-які форми демонстрацій або підняття політичних, релігійних чи расових питань. "Цей шолом суперечить... рекомендаціям, але... ми зробимо виняток і дозволимо йому носити чорну пов’язку під час змагань, щоб вшанувати пам’ять... Ми вважаємо, що це хороший компроміс у даній ситуації", - сказав він.

Гераскевич висловив незадоволення тим, що прохання українського НОК від його імені про використання шолома було відхилено і заявив, що не бачить "жодного порушення правила 50: це не пропаганда дискримінації, це не політична пропаганда". Він пояснив, що шолом присвячений загиблим українським спортсменам і героям війни і наголошував, що для нього буде честь виступати з цими зображеннями і показувати світу ціну, яку Україна платить щоденно.

При цьому Гераскевич зазначив, що на інші порушення правил МОК, зокрема, виступи спортсменів із російським прапором на шоломах, жодної реакції не було. Він також додав, що історія знає прецеденти, коли спортивні досягнення поєднувалися з вшануванням загиблих близьких, але для українців у МОК застосовуються інші правила.

Президент України Володимир Зеленський висловив підтримку Гераскевичу, і зазначив, що правда про загиблих українських спортсменів та їх увічнення на шоломі Гераскевича не може бути незручною чи недоречною і не має розцінюватися як "політична акція на спортивних змаганнях", натомість є нагадуванням світу про те, що таке сучасна РФ.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна засуджує рішення World Aquatics щодо повернення спортсменів РФ та Білорусі до міжнародних змагань

На жеребкуванні матчу "Металіст 1925" та "Динамо Київ" капітани стукались крашанками

Трирічний Леон Козаченко з Київщини став рекордсменом України як наймолодший борець з греко-римської боротьби

Бідний: Міністерство спорту в уряді має бути

Мінспорту восени планує запустити застосунки "Спортивний букінг", "Цифровий спорт" і ШІ-асистента з антидопінгових питань – Бідний

В Sport Science UA внесено уже понад 3 тис. українських атлетів – Бідний

Бідний: Якби не переконали віддати спортивні виші під Мінспорту, вони б уже стали факультетами

Сьогодні складно говорити про будівництво великих спортивних об'єктів – Бідний

Бідний про постанову щодо його звільнення: Парламент надасть належну оцінку такій ініціативі

Бідний: Не бачу жодної юридично значущої правової підстави позбавити Бубку звання "Герой України"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА