Пресрелізи

Вступ у 2023 році: ЗНО чи НМТ? Які зміни очікують абітурієнтів?

Питання ЗНО чи НМТ досить довго залишалося відкритим. Як і питання проведення ДПА. Наразі вже точно відомо, що під час цьогорічної вступної кампанії абітурієнти складатимуть національний мультитест, основна сесія якого відбудеться у червні. Також передбачена додаткова сесія – у червні-липні. 

За структурою НМТ – це спрощений аналог зовнішнього незалежного оцінювання. Цей тест містить значно меншу кількість завдань. Ключовими відмінностями мультитесту в порівнянні із ЗНО є:

Підготовлено за підтримки онлайн-школи BukiSchool: https://bukischool.com.ua/pidhotovka-do-zno-2023

Новий формат НМТ-2023: що взяли від ЗНО

Охочі вступити до українських вишів вже другий рік поспіль змушені складати НМТ замість ЗНО. Війна змусила освітню систему адаптуватися до нових – жорстоких та загрозливих – реалій. Тож для створення безпечних умов під час тестування необхідно було його максимально спростити

Це стосувалося як структури та складності самих завдань, так і процедури проведення оцінювання. Зокрема, на НМТ-2022 учасники складали комплексний тест, що містив по 20 простих тестових завдань з 3 предметів – української мови, математики та історії України. 

Однак багаторічний досвід зовнішнього незалежного оцінювання не залишився повністю поза увагою розробників НМТ. Ось що у національному мультитесті залишилося від ЗНО:

Все про НМТ-2023

Як і минулого року, тестування проходитиме в один день у дві зміни. Обов’язковими предметами є лише українська мова і математика. Історію України виключили з цього списку. Однак історія увійшла до переліку предметів на вибір разом з хімією, біологією, фізикою та іноземною мовою.

 Отже, загалом маємо три предмети НМТ: два обов’язкових і третій можна вибрати з п’яти. Як іноземну мову можна складати не лише англійську, а й французьку, німецьку, іспанську. 

Структурна характеристика тестів також зазнала змін порівняно з НМТ-2022:

  1. Українська мова – 30 тестових завдань без коротких чи розгорнутих відповідей.
  2. Математика – 22 завдання, у тому числі 4 з короткою відповіддю.
  3. Історія України – 30 тестових запитань чотирьох типів. Розширилася і тематика тесту: тепер період охоплює другу половину XVI – початок XXI ст.
  4. Англійська, німецька, французька, іспанська мови – 32 завдання без письмових розгорнутих відповідей і аудіювання, 16 завдань на заповнення пропусків у тексті. 
  5. Фізика – 20 завдань, 6 завдань з короткою відповіддю.
  6. Хімія – 30 завдань, 6 завдань з короткою відповіддю.
  7. Біологія – 30 запитань тестового характеру трьох типів. 

Змінився час виконання завдань. Цьогоріч це 180 хвилин, а не 120. Щодо оцінювання, минулого року достатньо було мати одну правильну відповідь з кожної дисципліни. Однак на НМТ-2023 мінімальний поріг – це 10% правильних відповідей від загальної кількості завдань. Зокрема: 

Успішність на минулорічному НМТ завдяки спрощеній системі завдань була дуже високою. У наступній діаграмі порівняно кількість учасників, які отримали 200 балів, під час ЗНО-2021 та НМТ-2022.

Підготовлено за підтримки онлайн-школи BukiSchool

Для вступу-2023 до кожного блоку завдань згодом будуть визначені коефіцієнти відповідно до спеціальності.

Як скласти НМТ на високий бал: поради дітям та батькам

Рекомендації для дітей:

Рекомендації для батьків:

Які навички стануть корисними у підготовці до НМТ?

Усвідомлене цілеспрямоване налаштування є дуже важливим. Як кажуть, «бойовий настрій». Ви повинні знати, яку професію прагнете отримати та чого хочете досягти у житті. Відтак, вам не обійтися без мотивації та наполегливості. 

Будьте впевненими у своїх силах! У вас все вийде!

 

Реклама
Реклама

ОСТАННЄ