Пресрелізи

24 лютого: реакція світової спільноти на початок війни в Україні

Незважаючи на кілька тижнів попереджень, рішення Росії розпочати вторгнення в Україну 24 лютого застало зненацька більшу частину світу. Президент Росії Володимир Путін випустив, схоже, заздалегідь записану заяву відразу після початку наступу, в якій він повідомив про початок "спеціальної військової операції", спрямованої на захист територій Донецька та Луганська, що відкололися від України, які він нещодавно визнав незалежними державами, а також на " демілітаризацію та денацифікацію України". За кілька хвилин перший зі шквалу ракетних ударів обрушився на цілі по всій країні, а російські сухопутні війська рушили на українську територію, почавши, як вважається, найбільший напад на європейську державу з часів Другої світової війни.

Можливо, не випадково Путін зробив свою заяву якраз у той момент, коли Рада Безпеки ООН збирала спеціальне засідання з української кризи. Дебати, що послідували за цим, дали мікрокосм первісної реакції більшості країн світу на дії Росії. У той час як багато держав-членів швидко засудили дії Росії, інші - насамперед Китай та Індія - виступили з більш спільними закликами до деескалації з усіх боків та повернення до дипломатичного діалогу. Представник Росії продовжував захищати свої дії як необхідну відповідь на вороже ставлення України до мешканців Донецька та Луганська. Представник України тим часом закликав Росію припинити свою агресію, зазначивши: "Для військових злочинців немає чистилища - вони вирушають прямо в пекло". Через ці дії були зупинені промисловості, діяльність розважальної сфери, навіть в інтернеті. Це стосується онлайн клубів, наприклад, VIP Casino, та офлайн розваг, що включають роботу ресторанів, ТРЦ, кінотеатрів та іншого. 

"Молитви всього світу сьогодні з народом України", - сказав президент Байден у своїй заяві для преси незабаром після початку вторгнення. Але більшість світу тільки почала формулювати свою офіційну відповідь на дії Росії.

 

Рада Європи

 

Група 7 (G-7)

Лідери країн Групи 7 (G-7) опублікували заяву, в якій засудили "широкомасштабну військову агресію Російської Федерації проти територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України". У заяві напад названо "неспровокованим і абсолютно невиправданим", а також "серйозним порушенням міжнародного права та грубим порушенням Статуту ООН та всіх зобов'язань, взятих Росією у Гельсінському заключному акті та Паризькій хартії, а також її зобов'язань у Будапештському меморандумі". А на сайті доступна інформація про подальші кроки світової спільноти під час війни.

 

НАТО

Північноатлантична рада зі свого боку також пообіцяла тісну координацію із зацікавленими сторонами та світовими компаніями. Крім того, керівний орган альянсу оголосив, що провів термінові наради.

Реклама
Реклама

ОСТАННЄ