Пресрелізи

Кількість втручань споживачів в роботу газових лічильників зменшилась на третину

Три роки поспіль АТ "Харківгаз" активно співпрацює з мешканцями Харківської області. За цей час попереджено тисячі аварійних ситуацій, що могли статись через дії крадіїв газу. До таких дій відносяться махінації споживачів з газовими лічильниками та несанкціоновані підключення до газових мереж. Будь-які самостійні маніпуляції з газорозподільною системою або газовими приладами стають причиною витоків газу та руйнування розподільних газопроводів.

Впродовж 2019 року, представниками ДП "Укрметртестстандарт" та АТ "Харківгаз", було зафіксовано 675 фактів втручань споживачів в роботу газових лічильників. Це на 30% менше ніж за попередній рік. Середній розмір нарахувань за несанкціоноване використання газу скоєне шляхом втручання в роботу газового лічильника, для зменшення його показань, склав 50 тис. грн.

"Якщо виникає підозра на втручання в роботу лічильника газу, призначається експертиза приладу обліку. Експертиза проводиться спеціальною комісією, яка затверджена наказом АТ "Харківгаз". У проведенні експертизи приймають участь представники державного підприємства зі стандартизації та метрології "Укрметртестстандарт". Також на експертизу обов’язково запрошується споживач газу", - зазначив головний метролог АТ "Харківгаз" Дмитро Музика.

Якщо експертиза підтвердила факт втручання в роботу лічильника, споживачу нараховуються до сплати вартість послуг з експертизи лічильника та  збитки за несанкціоноване використання газу. Середній розмір таких збитків за підсумками 2019 року склав 50 тис. грн.

Якщо експертиза спростовує втручання споживача в газовий лічильник, кошти до сплати споживачу не нараховуються. В минулому році, під час експертиз, втручання споживачів в роботу приладу обліку, для зменшення його показань, було підтверджено в 90% випадків. Найчастіші способи втручань: зриви пломб на газовому лічильнику або підміна пломб для доступу до рахункового механізму.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ