Пресс-релизы

Исполнительный директор ПАО "Фармак" на Украинском фармацевтическом форуме выступил с кейсом о выходе на рынок Австралии

(подается на языке оригинала)

Австралійський ринок вважається добре регульованим – на рівні зі США, ЄС. Тому мало яка з українських компаній має можливість постачати свою продукцію в цю країну. Частка продажів до регіону Австралія та Океанія в українському експорті фармпродукції становить лише 0,3%.

"Фармак" сьогодні – заледве не єдина українська фармкомпанія, яка експортує до Австралії. Нам знадобилося небагато часу, щоби вийти на цей ринок. Адже наша продукція відповідає високим вимогам, які потрібні для постачання продукції в цей регіон. У 2015 році відбулися перемовини з представниками міжнародної компанії з офісом у Австралії. А у 2017-му "Фармак" відвантажив першу партію до цієї країни. Наявність сертифікату регуляторного органу Австралії полегшує вихід на інші ринки. Наша мета – збільшити експорт у структурі продажів до 40% у найближчі п’ять років. Впроваджена фармацевтична система якості та інноваційні підходи у виробництві дають нам змогу експортувати в добре регульовані ринки. Наші найближчі горизонти – країни ЄС (Німеччина, Великобританія), США, Мексика, Об’єднані Арабські Емірати", – зазначив Володимир Костюк, виконавчий директор ПАТ "Фармак".

Нагадаємо, 7–8 листопада в Києві відбувся Український фармацевтичний форум, організований Adam Smith Conferences. Захід зібрав понад 150 представників українських та міжнародних компаній.

Довідка

ПАТ "Фармак" — український виробник лікарських засобів європейського рівня. Завдяки високій якості препаратів та інноваційному підходу у виробництві, ПАТ "Фармак" із 2010 року є лідером фармацевтичного ринку України (згідно структури маркетуючих організацій в кожному з періодів) *.

У портфелі компанії 220 продуктових досьє. Щорічно Компанія виводить на ринок до 20 нових препаратів.

Продукція ПАТ "Фармак" експортується до 20 країн світу. ПАТ "Фармак" отримав нагороду Import Export Award 2017, як найкращий експортер імпортер серед українських компаній.

На підприємстві функціонують 19 виробничих ліній, що відповідають вимогам GMP. Впроваджена та постійно вдосконалюється фармацевтична система якості згідно з чинними регуляторними вимогами та відповідно до світових стандартів: ISO, GMP. Щороку компанія проходить приблизно 15 міжнародних інспекцій та перевірок.

За результатами 2017 року ПАТ "Фармак" став лідером у постачанні лікарських засобів в Україні за програмою "Доступні ліки". З 23 молекул, на які розповсюджується програма, 8 є в портфелі "Фармак". Це 26 готових лікарських засобів, з яких 7 відшкодовуються повністю, 19 – частково.

За версією порталу "Економічна правда" у 2017 році ПАТ "Фармак" увійшло до топ-5 найінноваційніших компаній України. Журнали "Бізнес", "Фокус" назвали ПАТ "Фармак" одним із найкращих роботодавців серед українських компаній. ПАТ "Фармак" — єдиний фармвиробник, який увійшов до ТОП-100 платників податків за 2017 рік**.

У компанії працюють більш ніж 2500 осіб. Понад 80% управлінських вакансій закриваються власними кандидатами. ПАТ "Фармак" активно співпацює з шістьма провідними вузами України.

У компанії працюють 5 новітніх лабораторій. Власний лабораторно-технологічний комплекс R&D — науково-дослідний полігон для випробування нових і вдосконалення наявних технологій готових лікарських засобів. Лабораторії оснащені високотехнологічним обладнанням таких світових виробників, як Glatt, SBM, Urlinski, Belimed, De Ditrich, Gea, Sartorius, Malvern Instruments та ін.

З 2015 року в ПАТ "Фармак" працює власний комплекс із виготовлення субстанцій (департамент із виробництва АФІ) у м. Шостка. Його планова потужність становить 100 тонн субстанцій на рік.

* за обсягами продажу лікарських засобів у грошовому вираженні, за даними Proxima Research

** дані Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України

ПОСЛЕДНЕЕ