18:06 10.10.2018

Бизнес-сообщество Американской торговой палаты высказало видение состояния и развития таможенного дела в Украине

3 мин читать

(подается на языке оригинала)

Київ, 10 жовтня 2018

Американська торговельна палата в Україні (Палата) провела презентацію видання "Керівні принципи для митної справи в Україні", підготованого спільно з фахівцями компанії-члена Палати EY в Україні.

Головна мета цієї публікації полягає в тому, щоб поділитися баченням незалежних приватних компаній та інвесторів щодо стану та подальшого розвитку митної справи в Україні. Комітет Палати з питань митної політики та команда консультантів EY в Україні склали та розповсюдили серед компаній-членів Палати опитувальник, що містив понад 50 запитань щодо 12-ти напрямів митної справи.

За результатами опитування було підготовано аналітичне видання, яке, окрім аналізу отриманих відповідей, містить експертний компонент: огляд провідних світових практик та рекомендації, що могли б вирішити описані проблемні питання.

"Питання митної політики та митної справи знаходяться у фокусі уваги Американської торговельної палати в Україні. 17 років тому було створено Комітет Палати з питань митної політики – платформу для діалогу з органами державної влади для розвитку простого, справедливого та сучасного митного законодавства, що відповідає найкращим світовим практикам. Для нас дуже важливо разом з нашими партнерами з бізнес-асоціацій, органів державної влади та експертного середовища, напрацювати та здійснити ефективні кроки для успішної реалізації реформ у сфері митної справи. Це, зокрема, автоматизація митних процедур і розвиток концепції "електронної митниці", удосконалення митних формальностей та системи управління ризиками, забезпечення доступності інформації з митних питань, реформування процедур оскарження рішень митних органів та удосконалення порядку сплати митних платежів", - прокоментувала Тетяна Прокопчук, Віце-президент Американської торговельної палати в Україні.

"Для забезпечення стійкого економічного зростання Україна потребує інвестицій та інтеграції в міжнародні ланцюги постачання. Щоб стимулювати міжнародну торгівлю потрібно скорочувати витрати, пов’язані з переміщенням товарів через кордон. Цього можна досягнути за рахунок оптимізації державного регулювання, ліквідації застарілої бюрократії і покращення взаємодії між державними органами. Тоді легкість ведення транскордонної торгівлі зробить Україну більш привабливою для інвесторів.

Ефективність митниці має вирішальне значення для того, щоб Україна могла скористатись перевагами свого географічного положення, розгалуженої мережі угод про вільну торгівлю тощо. Представники міжнародного бізнесу одностайні у тому, що уряду варто вжити заходів зі створення більш сучасних, швидких та ефективних митних процедур і тим самим забезпечити Україні належне місце у міжнародній торгівлі", - зазначив Ігор Даньков, співголова Комітету Палати з питань митної політики, старший менеджер відділу оподаткування та юридичних послуг, керівник практики з питань митного регулювання і міжнародної торгівлі, EY в Україні.

"Керівні принципи запропоновані Американською торговельною палатою в Україні дійсно пропонують комплексний підхід до розвитку митної системи. Їх імплементація насправді дозволить кардинально покращити роботу митниці. Окремо слід звернути увагу на результати опитування висвітлених у презентації. Вони мають стати незамінними об'єктивними критеріями для прийняття управлінських рішень органами влади", - прокоментував Юрій Федчишин, радник Прем'єр-міністра України

"З приводу питань, що були озвучені – дійсно цікава інформація, дуже на даний час актуальна для нас. Це перш за все діджиталізація процесів митниці. Ми і надалі будемо впроваджувати електронні сервіси, сподіваємось, що ви нам у цьому допоможете своїми порадами і експертними думками", - підкреслив Олександр Власов, в.о. Голови Державної Фіскальної Служби.

Про Американську торговельну палату в Україні

Американська торговельна палата в Україні (Палата) – є громадською неприбутковою організацію, що працює в Україні з 1992 року. Палата представляє інтереси більше 600 компаній-членів та афілійованих сторін. Вона тісно співпрацює з органами державної влади з метою покращення бізнес-середовища й залучення вітчизняних та іноземних інвестицій в українську економіку, сприяючи розвитку стабільних, прозорих та справедливих правил ведення бізнесу в Україні.

Для отримання більш детальної інформації звертайтеся до:

Тетяни Кравчук, Координатора із зв’язків з громадськістю та пресою Американської торговельної палати в Україні, +38 050 299 3201, tkravchuk@chamber.ua

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА