12:31 19.06.2017

Украинское общество охраны птиц: Сегодня президент может решить судьбу карпатских лесов

(подается на языке оригинала)

Екологи та активісти б'ють на сполох. Сьогодні Президент може вирішити подальшу долю карпатських пралісів. В п'ятницю, 16 червня минув останній термін підписання Президентом Петром Порошенком закону про захист карпатських пралісів ("Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони пралісів).

Після схвалення законопроекту депутатами Верховної Ради у другому читанні, його підписав голова ВР і 1 червня Закон був скерований у Адміністрацію Президента. Проте Закон досі не підписаний.

Активісти Українського товариства охорони птахів вважають, що з карпатськими пралісами може статися непоправне. Якщо Президент не підпише Закон:, ми можемо втратити найцінніші ліси країни. Представник Українського товариства охорони птахів Ольга Яремченко вважає, що темпи знищення залишків пралісів і старовікових лісів в Українських Карпатах загрозливо високі: вони можуть бути остаточно втрачені за 5-6 років. Так, у серпні 2014-го під час обстеження 16 тисяч га унікальних лісів природоохоронці виявили, що із них лише 12 тисяч гектарів зберегли критерії пралісів, а решта чотири тисячі, тобто четвертина, зруйновані господарською діяльністю.

Екологи та громадські активісти звертаються до Президента Петра Порошенка з проханням не робити цієї фатальної помилки. Зокрема, до Петра Порошенка звернулася співачка Руслана.

"Я звернулася до Президента України з вимогою підписати Закон про #ЗбереженняКарпатськихПралісів. Інша дія недопустима! Закликаю Президента України Петра Порошенка підписати Закон про збереження пралісів, ухвалений днями Верховною Радою. Праліси – унікальні недоторкані ліси. Це наша віковічна спадщина, зберегти яку ми маємо для нащадків. Їх залишилося якихось 80 тис. гектарів, переважно у Карпатських горах. Якщо їх вирубати, то відновити цю природу буде неможливо. Зараз маємо реальний шанс порятунку цих фантастичних куточків природи. Це станеться, якщо Президент підпише відповідний законопроект. P.S. Щойно мені повідомили, що в понeділок Президент Порошeнко можe завeтувати Закон, тому звертаюсь до всіх. Потрібно зробити все, щоби цього не сталося”, - зазначила співачка на своїй сторінці у мережі Facebook.

Детальніше про тему захисту пралісів - https://www.radiosvoboda.org/a/28547063.html

Відео про праліси - https://www.facebook.com/ruslana.lyzhychko.5/videos/1489756197753252/

Відео виступу Руслани на фестивалі #ПортоФранко - https://www.facebook.com/ruslana.lyzhychko.5/videos/1487755431286662/

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА