Пресрелізи

Світ має дотримуватися зобов’язань щодо підтримки народу України

ООН та партнери закликають виділити 3,32 мільярда доларів США у 2025 році на підтримку Плану гуманітарних потреб і реагування та Регіонального плану реагування на потреби біженців з України.

©УВКБ ООН/Аліна Коваленко

З наближенням четвертого року повномасштабної війни в Україні Організація Об’єднаних Націй та партнери сьогодні представили два плани — гуманітарних потреб і реагування та реагування на потреби біженців на 2025 рік, закликаючи виділити 3,32 мільярда доларів США для підтримки 8,2 мільйона людей, постраждалих від кризи в Україні та за її межами.

У цих планах, презентованих у Києві спільно з урядом України, представлено стратегії задоволення потреб людей, чиї життя повністю перевернула війна, та підкреслено важливість міжнародної солідарності для підтримки гуманітарних зусиль у 2025 році.

«Мене надихає стійкість українського народу попри величезні труднощі, — сказав заступник Генерального секретаря ООН з гуманітарних питань та Координатор надзвичайної допомоги ООН Том Флетчер, який щойно повернувся з постраждалих громад в Україні. — Гуманітарне реагування має бути спрямовано саме на ці громади, які, як ніколи, потребують нашої допомоги та солідарності. І нам зараз  потрібно, щоб міжнародна спільнота забезпечила надійну підтримку цих планів, щоб ми могли продемонструвати таку ж стійкість, як і народ України».

«Не час забувати про мільйони українців, які були змушені покинути власні домівки, а багато із них — свою країну, — сказав Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді, повернувшись після візиту до кількох прифронтових регіонів України, де він зустрівся з переміщеними та постраждалими від війни людьми. — Протягом останніх трьох років країни, які прихистили українських біженців за кордоном, виконали неймовірну роботу, щоб надати безпеку та відчуття нормальності, допомагаючи біженцям відновити життя в нових громадах, поки вони сподіваються, що ситуація в Україні зміниться і дасть їм можливість повернутися додому. І ми маємо продовжувати підтримувати цю надію».

Стратегії на 2025 рік

Гуманітарні організації в Україні прагнуть допомогти 6 мільйонам людей у 2025 році, надаючи їжу, медичну допомогу, житлову підтримку, грошову допомогу, доступ до освіти в надзвичайних ситуаціях, послуги у сфері захисту та іншу життєво важливу підтримку. За наявності достатнього фінансування та гуманітарного доступу гуманітарні працівники можуть продовжувати допомогу по всій країні, включно з громадами поблизу лінії фронту. Гуманітарна спільнота готова надавати допомогу людям, які її потребують, де б вони не були.

Особливу увагу буде приділено найбільш уразливим групам, включно з дітьми, людьми похилого віку та людьми з інвалідністю, багато з яких стикаються з ізоляцією та перешкодами для отримання допомоги. Для Плану гуманітарних потреб і реагування в Україні необхідно залучити 2,62 мільярда доларів США для задоволення цих потреб.

У 2025 і 2026 роках гуманітарні організації підтримають 11 приймаючих країн у регіоні, що надаватимуть розширені послуги у сфері захисту для включення понад 2 мільйонів біженців до їхніх національних систем. Це дозволить біженцям отримати доступ до житла, гідної роботи, медичної підтримки та спеціалізованих правових послуг і послуг у сфері захисту. Партнери будуть продовжувати допомагати забезпечувати соціальний захист біженців та надаватимуть грошову допомогу найбільш уразливим людям, щоб задовольнити їхні основні потреби, в першу чергу підтримуючи дітей із груп ризику та постраждалих від гендерно зумовленого насильства. На ці потреби необхідно 690,3 мільйона доларів у 2025 році та 1,2 мільярда доларів у 2025-2026 роках.

Досягнення 2024 року

Незважаючи на виклики 2024 року, зокрема недофінансування та обмеження гуманітарного доступу, гуманітарні партнери в Україні надали необхідну допомогу мільйонам людей:

Партнери також продовжували підтримку у країнах, які приймають біженців, попри те, що заходи реагування на 2024 рік було профінансовано лише на третину. Вони докладали зусиль, щоб біженці почувалися в безпеці, могли реалізовувати свої права та були включені в національні системи підтримки.

У 2025 році ООН та її партнери закликають уряди, донорів і  простих мешканців робити внески у плани реагування. Щоб відновити своє життя та зберегти надію на краще майбутнє українці, як вдома, так і за кордоном, потребують підтримки світу.

Ресурси

 

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ