UAFIN.TECH 2024: Future with AI – підсумки галузевої конференції
Нещодавно в Києві відбулася масштабна конференція UAFIN.TECH 2024, яка зібрала вітчизняних та іноземних топових експертів, державних регуляторів, інноваторів у фінансовій сфері та технологіях. Захід був організований Українською асоціацією фінтех і інноваційних компаній (УАФІК). Учасники обговорили розвиток технологій в Україні у 2025 році, а також нові можливості, які відкривають інновації.
Український фінансовий сектор активно адаптується до нових викликів, зокрема, до умов війни. Впровадження штучного інтелекту (ШІ), допомагає банкам і фінансовим компаніям зберігати стабільність і розвиватися в кризових умовах. Водночас важливу роль у гарантуванні прозорості та безпеки фінансових послуг продовжують відігравати регулятори.
У заході взяли участь понад 30 спікерів, серед яких: голова правління УАФІК Ростислав Дюк, голова Національного банку України Андрій Пишний, голова Асоціації підприємців-ветеранів АТО Сергій Позняк, заступниця керівника Офісу Президента України Олена Ковальська, а також представники небанківського сектору, зокрема СЕО Moneyveo Сергій Сінченко.
На конференції були розглянуті ключові теми, серед яких роль штучного інтелекту як рушійної сили інновацій у фінансовому секторі, а також те, як ШІ допомагає задовольняти потреби клієнтів в умовах війни, забезпечуючи прозорість і захист даних. Крім того, обговорювали інновації в галузях ШІ та блокчейну як основи для цифрової модернізації та економічного зростання України.
Однією з основних тем конференції стало використання штучного інтелекту в фінансовому секторі. Фінтех-компанії, які одними з перших впровадили новітні цифрові технології, вже надають клієнтам більш доступні та безпечні послуги. Традиційні банки також активно інтегрують ці технології, аби відповідати новітнім вимогам та підвищувати рівень обслуговування. Як зазначив Сергій Сінченко, СЕО Moneyveo: «Штучний інтелект – це вже не хайпова тема, а буденність. Ті, хто його не використовують, будуть залишатись позаду». Він підкреслив, елементи ШІ є основою і конкурентною перевагою Moneyveo та додав: «Повномасштабна війна стала викликом, але ми досить швидко відновили кредитування, в тому числі завдяки штучному інтелекту. Перенавчивши наш скоринг, ми змогли вийти на показник дефолту 5,7%, а до війни він становив приблизно 10-11%. Ми застосовуємо ШІ для розпізнавання зображень і автоматизації верифікації там, де стандартний скоринг недостатньо ефективний, а також для транскрибації голосу. Крім того, створили цифрові аватари клієнтів, які мають свої звички, вподобання і думки. На них тестують усі пропозиції, щоб персоналізувати користування сервісом онлайн-кредитів для різних сегментів споживачів».
Під час панельної дискусії Future of Banking спікери обговорювали роль ШІ не як конкурента, а як помічника у розвитку фінансових екосистем. Учасники дискусії дійшли висновку, що технології будуть надалі розвиватися, а з ними – і споживачі. З ШІ чи без, клієнти банків і фінкомпаній вимагають швидкості, якості послуг та безпеки. ШІ, на думку спікерів, дозволить покращити клієнтський досвід, зокрема через більш персоналізовані послуги завдяки глибшому аналізу даних і вподобань користувачів. Водночас фінансова система залишатиметься людиноцентричною: живе спілкування між клієнтом і фінансовими установами не зникне, а лише зростатиме значення персоналізованих консультацій для преміум-клієнтів.
У рамках конференції обговорювались майбутні тренди фінансового сектору, зокрема біометричні технології, які фінтех-компанії вже почали використовувати. Ці технології набувають все більшої популярності завдяки здатності гарантувати високий рівень безпеки та конфіденційності клієнтських даних. Спікери прогнозують, що в майбутньому біометричні дані та технології на основі штучного інтелекту застосовуватимуться ще активніше для вдосконалення процесів і покращення взаємодії з клієнтами.