Пресконференції

Експерти бачать готовність Ющенка застосувати силові методи на прикладі дій СБУ в НАК "Нафтогаз України"

Київ. 6 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Силові дії Служби безпеки України щодо НАК "Нафтогаз України" і митниці свідчать про готовність президента України Віктора Ющенка використовувати силові методи, вважають українські експерти.

Таку думку висловив директор РR групи Polittech Тарас Березовець на прес-конференції в п'ятницю в агентстві "Інтерфакс-Україна" в Києві.

"В умовах політичної анархії силові структури можуть бути єдиним дієвим органом. А "Альфа", по суті, виконала своє завдання... - вона забезпечила і продемонструвала готовність Ющенка йти на силові акції і те, що він не зупинятиметься", - заявив експерт.

У середу вдень слідчі СБУ за підтримки спецпідрозділу "Альфа" потрапили до будівлі "Нафтогазу України" для виїмки документів у справі про заволодіння службовими особами "Нафтогазу України" за попередньою змовою 6,3 млрд кубометрів транзитного газу. Раніше СБУ заарештувала начальника відділу енергетичної митниці Держмитслужби Тараса Шепітька.

На думку директора Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимира Фесенка, спроба захоплення продемонструвала "певну репетицію".

"Як у 2004 році репетицією президентських виборів із застосуванням силового варіанту були події в Мукачевому (вибори мера міста - ІФ). Ще тижнів зо два тому було багато версій: буде чи не буде надзвичайний стан, але тепер уже справді є сенс говорити про певну демонстрацію силового варіанту", - зазначив він.

Крім того, політолог припустив, що застосування бійців "Альфа" стало "акцією залякування для декого, але ефекту не вдалося домогтися". При цьому він не уточнив, для кого саме. "Ющенко поступово перетворився на Кучму-2, але в дещо полегшеному варіанті. Я думаю, що цього тижня він перейшов свій політичний Рубікон, тим самим поховавши себе як лідера помаранчевої революції", - додав президент Аналітичного центру "Відкрита політика" Ігор Жданов.

Водночас усі експерти єдині в думці, що силові дії СБУ зі спроби захоплення "Нафтогазу України" дискредитували Україну в очах світової громадськості, яка, за словами Т.Березовця, "і так сприймає Україну як буферну зону між ЄС і Росією".

Реклама
Реклама

ОСТАННЄ