Пресконференції

Третина українців заявляє про втрату роботи після 24 лютого, 2% - житла, більше половини – здоров'я

Київ. 15 лютого. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Кожен десятий українець повідомив про пошкодження або руйнування його житла внаслідок вторгнення РФ в Україну, свідчать оприлюднені на пресконференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" результати опитування "Правовий захист постраждалих від воєнних злочинів Росії", проведеного соціологічною групою "Рейтинг на території України 23-26 грудня.

Як зазначили 2% опитаних, їхнє житло зруйнуване та непридатне до проживання, 6% - їхнє житло має часткове пошкодження, ще 2% - житло було зруйноване, але вже відновлено.

У більшості опитаних (86%) житло залишилося неушкодженим.

Серед мешканців зони бойових дій 9% зазначили, що їхні будинки зруйновано, 20% – частково пошкоджено. На деокупованих територіях зруйновано житло у 5% опитаних, частково пошкоджено – 14%, пошкоджено, але вже відремонтовано – 5%.

Серед тих, у кого житло зруйновано або частково пошкоджено, 24% подали заяву про пошкодження свого житла у системі "Дія", 12% - до правоохоронних органів, 8% - до державних установ. Майже 70% не подавали жодних заяв.

Серед тих респондентів, які мали роботу до війни, 40% заявили, що працюють у звичайному режимі, 17% – віддалено чи частково, 8% – знайшли нову роботу, 33% сьогодні не працюють.

Рівень доходів з початку війни у 6% респондентів збільшився, у 36% - майже не змінився, у 17% - трохи зменшився, у 30% - значно зменшився. 10% опитаних втратили практично всі доходи. Гірше ситуація з доходами серед жителів півдня та сходу, людей середнього віку, бідних та малозабезпечених, а також тих, хто втратив роботу або працює частково.

46% зазначили, що за час війни стан їхнього фізичного здоров'я не змінився, у 32% - швидше погіршився, у 21% - значно погіршився. Найчастіше про погіршення говорили жителі територій зони бойових дій, люди старшого покоління і меншого достатку, жінки, люди, які вимушено залишили свої будинки, а також поранені або ті, хто втратив на війні своїх близьких.

Майже кожен десятий опитаний зазначив, що сам особисто чи близькі родичі дістали поранення, каліцтва через війну. Із них 66% зафіксували факти поранення документально.

У 17% серед близьких є родичі, з якими вони втратили контакт і не знають, де вони зараз перебувають. У 5% є близькі, які загинули внаслідок війни, у 3% - примусово депортовані до РФ або на окуповані території.

Під час дослідження було опитано 2 тисячі респондентів віком від 18 років у всіх підконтрольних областях методом CATI на підставі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення. Похибка репрезентативності з вірогідністю 0,95% не перевищує 2,2%.

Проєкт реалізує ГО "Українська правова консультативна група" у рамках проєкту "Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства", що запроваджується Ініціативним центром сприяння активності та розвитку громадського почину (ІСАР) "Єднання" за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ