Пресконференції

Ресторан "Дача" в Одесі має бути внесений до реєстру пам'яток культурної спадщини - думка

Київ. 10 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Ресторан "Дача" ресторатора Сави Лібкіна на Французькому бульварі в Одесі має бути внесений до Державного реєстру пам'яток культурної спадщини України і захищений від закриття і знищення, вважає CEO Family Business Network Ukraine, президент Win Win Communications Лариса Мудрак.

"Ресторан "Дача" і вся його історія мають стати культурним, історичним спадком, який має увійти в майбутнє і до реєстру пам'яток культурної спадщини - це прохання до Міністерства культури і безпосередньо до міністра Олександра Ткаченка", - заявила вона на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна".

За словами Мудрак, влада Одеського регіону, а також президент і прем'єр-міністр України мають звернути увагу на судовий розгляд щодо "Дачі".

"Культурне значення цієї будівлі вже вийшло за межі її спорудження наприкінці ХІХ століття. Вона вже має додаткове культурне навантаження, оскільки є видатним гастрономічним місцем Одеси і перлиною парку санаторію ім. Чкалова. Ми плануємо ініціювати внесення цього об'єкта до реєстру пам'яток культурної спадщини", - сказав адвокат і керівник Південноукраїнського філіалу Arzinger Law Firm Віктор Сизоненко.

За його словами, у 2004 році ресторатор Лібкін інвестував у відновлення будівлі "Дачі", а пізніше придбав її частину в межах приватизаційного конкурсу. Наразі триває судовий розгляд за позовом прокуратури щодо визнання незаконним договору купівлі-продажу.

"Є господарська справа за позовом прокуратури, в якій вона просить визнати незаконним і недійсним договір купівлі-продажу 49% будівлі, де розташований ресторан "Дача". Цю частину придбала компанія Сави Лібкіна ТОВ "Драйв-Ін" наприкінці 2008 року за процедурою приватизації. Наголошую: ця процедура здійснювалася за новим законом", - зазначив Сизоненко.

Водночас юрист додав, що будівлю було внесено до переліку об'єктів на приватизацію наказом Фонду держмайна України.

"З юридичного боку єдиною підставою для розмови про незаконність договору купівлі-продажу об'єкта приватизації може бути лише скасування розпорядчо-нормативного акта, на підставі якого підписано цей договір, - тобто наказу Фонду держмайна. Цього наразі не відбувається. Прокуратура, кажучи про незаконність договору, водночас не оскаржує наказу ФДМ", - пояснив Сизоненко

За його словами, такий процес продовжує підривати довіру інвесторів до Одеського регіону.

Реклама
Реклама

ОСТАННЄ