Пресконференції

За останні два роки за протиправні дії було притягнуто до відповідальності менше ніж 1% правоохоронців - екс-глава МВС

За останні два роки органи прокуратури порушили 560 кримінальних справ за фактом вчинення протиправних дій співробітниками правоохоронних органів. І лише за 6 із них підозрюваним було пред'явлено обвинувачення.

Про це на прес-конференції в ІА "Інтерфакс-Україна" у вівторок заявив екс-глава Міністерства внутрішніх справ України Анатолій Могильов, зазначивши, що за покаранням осіб, які допустили порушення законодавства, в апараті МВС на сьогодні ніхто не слідкує.

"Цілковита відсутність відомчого контролю за порушниками всередині системи породжує вседозволеність і підриває засади всієї держави", - зазначив екс-міністр. "Згадайте вбивство на посту міліціонера в 2015 році - підозрюваних затримали, їм пред'явили обвинувачення, після чого... усіх відпустили! Коли особи, яких притягнуто до відповідальності за такий тяжкий злочин, спокійно ходять вулицею і працюють, зокрема, в держструктурах - це нонсенс!", - додав він.

У свою чергу екс-керівник районного управління поліції Києва Денис Ярославський нагадав про кейс із сервісним центром МВС України в Харківській області. За його словами, в листопаді 2020 року журналісти у рамках розслідування змогли отримати підроблені автомобільні номери президента Володимира Зеленського, медичні довідки про придатність до керування транспортними засобами на ім'я керівника поліції Харківської області генерала поліції Валерія Сокуренка, довідку з фотографією глави СБУ Івана Баканова та екс-заступника глави Офісу президента України Сергія Трофімова. Причому без присутності самих чиновників. Усе це виготовили в приміщенні регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Харківській області. Ознайомившись із матеріалами, Денис Ярославський передав у листопаді 2020 року в прямому ефірі відповідні документи, що свідчать про численні корупційні дії в системі сервісних центрів, заступнику міністра внутрішніх справ Антону Геращенку. Останній пообіцяв їх вивчити й розібратися.

За словами журналіста Ігоря Лесіва, після виходу в ефір матеріалів журналістського розслідування група компаній під керівництвом Сергія Вакуленка (у складі ТОВ "Віп-експерт", ТОВ "Регіон-експерт", ТОВ "Транском-плюс") переїхала з будівлі сервісного центру МВС в інший офіс. Нікого з відповідальних осіб сервісних центрів або ГУНП у Харківській області не було притягнуто до відповідальності за виготовлення фальшивих медичних довідок, підроблених реєстраційних номерів автотранспорту та проведення незаконних операції його купівлі-продажу. Водночас лише через несплату оренди групою Вакуленка сервісним центрам у Харкові було завдано збитків більше ніж 200 тис. грн.

За словами ще одного учасника прес-конференції, екс-військового прокурора України Ігоря Сєркова, доки фігурантам журналістського розслідування не висунуто підозру в скоєнні злочину з обранням відповідного запобіжного заходу, згадані у фільмі порушення є абстрактними.

"Якщо співробітники сервісних центрів і пов'язані з ними посадовці ГУНП у Харківській області, підозрювані в корупції та протиправних діях, не понесуть покарання, немає жодних гарантій, що ця схема не матиме продовження вже найближчим часом. Втрачається головний принцип - невідворотності покарання підозрюваних", - вважає Сєрков.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ