Пресконференції

Громадські організації продовжують судитися за скасування постанови Кабміну про механізм контролю над виплатами переселенцям

Київ. 8 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Низка громадських організацій продовжує судитися за скасування постанови Кабінету Міністрів України №365 від 8 червня 2016 року, якою впроваджено механізм здійснення контролю над соціальними та пенсійними виплатами вимушеним переселенцям.

Відповідний позов було подано в серпні 2016 року до Окружного адміністративного суду Києва організаціями "Право на захист", "Донбас SOS" та іншими, і лише 13 червня 2017 року на черговому засіданні розпочнеться розгляд справи по суті.

"Ми не можемо мовчки погоджуватися з тим, що хтось в односторонньому порядку вирішує, маємо ми право отримати нашу законно зароблену пенсію чи ні. Вже рік ми вимагаємо від уряду скасувати постанову №365", - наголосила правовий аналітик "Права на захист" Олена Виноградова на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в четвер.

Крім того, громадяни подають позови проти територіальних управлінь праці і соціального захисту населення та управлінь Пенсійного фонду України. Станом на середину травня 2017 року вже є понад 60 судових рішень на користь внутрішньо переміщених осіб проти дискримінаційних положень постанови №365.

Координатор із питань надання правової допомоги "Права на захист" Юлія Трало зазначає, що припинення соціальних і пенсійних виплат, які гарантовані Конституцією та законами України, на підставі підзаконних нормативних актів або навіть рекомендаційних листів є порушенням Конституції та законів.

Координатор з адвокації "Донбас SOS" Ольга Гвоздьова зазначила, що механізми, введені постановою, є не лише дискримінаційними та суперечать законодавству, а й такими, які не можна втілити на практиці. Отже, вони породжують непотрібне навантаження на соціальних працівників і містять корупційні ризики.

Реклама
Реклама

ОСТАННЄ