Пресконференції

Експертне співтовариство в жовтні представить Кабміну 5-річну програму профілактики та лікування ССЗ

Київ. 19 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Експертне співтовариство планує в жовтні подати Кабінетові Міністрів програму профілактики, лікування і реабілітації серцево-судинних захворювань (ССЗ), повідомив директор Національного наукового центру "Інститут кардіології ім. академіка Стражеска" Володимир Коваленко на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в понеділок.

"Програма буде презентована в рамках Національного конгресу кардіологів, потім вона піде на затвердження МJP та Національної академії медичних наук і буде представлена в Кабміні, де будуть остаточно вирішені обсяги її фінансування. Проект буде представлений на розгляд Кабінету Міністрів, ми плануємо це зробити протягом жовтня", - сказав він.

В. Коваленко повідомив, що програма розрахована на п'ять років та передбачає широкий спектр заходів, що передбачає як заходи із профілактики, так із медикаментозного, оперативного лікування і реабілітації.

Крім того, за його словами, "програма передбачає також закупівлю штучних клапанів серця та інших витратних матеріалів, які необхідні для виконання складних кардіохірургічних втручань у дітей та дорослих".

Коментуючи вартість програми, В. Коваленко наголосив: "На сьогодні попередні розрахунки показують, що це великі гроші".

"Залежно від розділу програми, її вартість становить сотні мільйонів гривень. Наприклад, у 2017 році на інтервенційні кардіотехнології заплановано витратити близько 660 млн грн. Крім того, значних ресурсів вимагатиме закупівля апаратури, що забезпечує інтервенційні технології", - сказав він.

У свою чергу, доктор медичних наук Олег Сичов зазначив, що у 2015 році за рахунок бюджету були встановлені 4850 кардіостимуляторів. При цьому, згідно з законодавством, показання до імплантації цих пристроїв мають визначати фахівці.

"Зараз ми почали роботу з підготовки національного документа, що має силу наказу МОЗ, і визначатиме показання для їх встановлення", - сказав він.

О. Сичов зазначив, що установи Національної академії медичних наук поставили понад 50% цих пристроїв. "Ми проситимемо збільшення програми імплантація таких пристроїв за рахунок бюджетних коштів", - сказав він.

При цьому, за словами О. Сичова, за державні кошти кардіостимулятори встановлюються переважно в порядку невідкладної допомоги.

Реклама
Реклама

ОСТАННЄ