Пресконференції

Майже третина українців вважають, що на сході країни відбувається війна між Україною і Росією - опитування

Київ. 1 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – В Україні 28% громадян вважають, що на сході країни відбувається війна між Україною і Російською Федерацією, 31,5% - що там відбувається сепаратистський заколот, підтримуваний Росією, свідчать результати опитування Центру Разумкова, презентовані на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у вівторок.

При цьому 16,3% опитаних вважають, що на сході України відбувається громадянська війна. 8,4% вважають, що відбувається війна між Росією і США, 7,4% - "боротьба за незалежність Донецької та Луганської народних республік".

71,8% опитаних вважають, що Росія – це держава-агресор та сторона конфлікту на сході України. Тільки 12,2% - вважають, що РФ не причетна до подій на Донбасі і не є стороною конфлікту.

64,4% українців вважають "ДНР" і "ЛНР" терористичними операціями, які не мають право представляти населення відповідних територій. 22,8% - вважають, що "ДНР і ЛНР" є представниками населення цих територій.

36,8% респондентів вважають, що найбільш загрозливим варіантом на Донбасі є його заморожування і створення "кордону" вздовж лінії розмежування, 32% найбільш небезпечним надання цим територіям особливого статусу у складі України (що передбачає амністію, право на мовне самовизначення, призначення керівництва судів і прокуратури, створення народної міліції, неможливість дострокового припинення повноважень місцевих депутатів та обраних посадових осіб), 31,2% - не змогли відповісти.

Якщо на території так званих "ДНР" і "ЛНР" будуть повернені до складу України, то на думку 29,6% українців зруйновану інфраструктуру передусім необхідно буде відновлювати за рахунок Росії, 29,4% - за рахунок лише тих коштів, які будуть збиратися на тих територіях, 23,5% - за рахунок України.

Якщо Україні все-таки доведеться співіснувати з непідконтрольною частиною Донбасу, то 45,1% громадян країни виступають за припинення будь-яких відносин, зокрема економічних, між Україною і непідконтрольними територіями, 27,6% - за надання Донбасу особливого статусу з можливістю його впливу на політику України, зокрема і міжнародну, 27,3% - не змогли відповісти.

Опитування проводилося соціологічною службою Центру Разумкова з 6 до 12 листопада 2015 року. Було опитано 2008 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької і Луганської областей. Похибка не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95%.

Реклама
Реклама

ОСТАННЄ