У разі непокори співробітникам поліції або ТЦК може бути здійснено під протокол адмінзатримання громадянина на строк до 3 годин - майор Козак
У разі, якщо громадянин чинить непокору співробітникам поліції або співробітникам ТЦК, вони під протокол можуть здійснити адміністративне затримання громадянина на строк до 3 годин, а в разі застосування фізичного впливу громадянином строк затримання може тривати 3 доби, зазначила заступниця начальника РТЦК і СП у місті Києві ТЦК і СП майор Лариса Козак.
На пресконференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у вівторок Козак пояснила, що на законодавчому рівні співробітникам поліції у складі груп оповіщення та співробітникам ТЦК і СП дозволено здійснювати розшук громадян, які ухиляються від встановлених правил військового обліку. Вона зазначила, що "це охоплює питання і затримання, і доправлення" до приміщення ТЦК, що законодавчо врегульовано.
Водночас Козак наголосила, що для коментування дій співробітників ТЦК, які поширюються в мережі, потрібно дивитися повні відео.
"За моєю практикою відбувається таке: громадяни, які перебувають у розшуку, і є встановлений факт передання повідомлення до компетентних органів Нацполіції, їм пропонується добровільно проїхати до РТЦК та СП для поновлення даних або усунення перешкод, що сприяли переданню їх у розшук. У разі, якщо громадянин чинить непокору або співробітникам поліції, або співробітникам ТЦК, про це є відповідна норма в Кодексі про адміністративні правопорушення, яка дає змогу працівникові поліції здійснити під протокол адміністративне затримання громадянина, що має визначений строк - до 3 годин", - пояснили в ТЦК.
Як наголосила Козак, у разі, якщо громадянин чинить непокору з застосуванням фізичної сили, зокрема до військовослужбовців, термін такого затримання може тривати навіть 3 доби.
"Якщо ми говоримо саме про ті ролики, де, як здається громадськості, громадяни насильно поміщаються до транспортних засобів, то якщо розбирати їх повною картиною, то це було: непокора, був адміністративний протокол про затримання, і, відповідно, на особу після доправлення до органів Нацполіції або ТЦК накладається відповідне адміністративне стягнення у вигляді штрафу або санкції статті, передбаченої Кодексом про адміністративні правопорушення", - розповіла майор.