ЄС обговорить із Китаєм використання Пекіном впливу на Москву з метою припинення війни проти України
Лідери ЄС мають намір обговорити з керівництвом Китаю використання Пекіном впливу на Москву з метою покласти край війні, яку РФ веде проти України.
Про це в понеділок у Брюсселі напередодні проведення саміту Китай-ЄС, який відбудеться 7-8 грудня в Пекіні, повідомив журналістам високопоставлений європейський дипломат.
Говорячи про порядок денний саміту, він зазначив, що одним із головних геополітичних питань у сфері глобальної безпеки, яке мають намір порушити лідери ЄС, буде війна агресії, яку проти України веде Росія.
"Це буде нашим пріоритетом. Нам потрібно, щоб Китай використовував свій вплив на Росію, щоб вона зупинила війну. Ми також розглядаємо обхід санкцій, нам потрібно гарантувати, що Китай не допомагає Росії. Також нам потрібно, щоб Китай контактував з українцями щодо Формули миру президента Зеленського", - деталізував він.
Дипломат також зазначив, що президент Шарль Мішель порушить і питання можливого впливу Китаю на Північну Корею, яка постачає Росії озброєння.
Реклама
Реклама
ЩЕ ЗА ТЕМОЮ
В ЄС готові, що Угорщина знову не підтримає висновки саміту щодо України, і готові йти далі з іншими 26 державами-членами
19:28, 18.03.2025
В ЄС готові, що Угорщина знову не підтримає висновки саміту щодо України, і готові йти далі з іншими 26 державами-членами
18:41, 18.03.2025
Головуюча в ЄС Варшава хоче переконати Будапешт у важливості членства України для майбутнього Євросоюзу
16:23, 18.03.2025
Китай готовий продовжувати допомогу Україні, в тому числі у післявоєнному відновленні
15:43, 18.03.2025
В Єврокомісії, попри намір Угорщини провести референдум стосовно майбутнього членства України в ЄС, сподіваються відкрити переговори в цьому році
14:57, 18.03.2025
ОСТАННЄ
Рух до миру почнеться з припинення вогню по енергетиці та інфраструктурі – Білий дім після розмови Трампа-Путіна
19:41, 18.03.2025
Розмова Трампа та Путіна пройшла "дуже добре" – CNN
19:01, 18.03.2025
Україна вітає Азербайджан та Вірменію із узгодженням тексту Угоди про встановлення миру та міждержавних відносин - МЗС
18:54, 18.03.2025
Трамп і Путін закінчили розмову
18:35, 18.03.2025
Оборонна підтримка, інвестиції в українське виробництво зброї, - Зеленський про переговори в Фінляндії