Війна України та Росії – це війна за ідеї та людей
Війна України та Росії – це війна за ідеї та людей, яку РФ вже програла, заявив американський історик Тімоті Снайдер.
"Насправді росія програла війну за ідею. Коли Путін почав агресію проти України, він заявив що це росія начебто представляє демократію, а не Україна. Ми пояснили на Заході, що це не так, що росія не є демократією", – сказав Снайдер на 17-й Щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES).
Зустріч організована Фондом Віктора Пінчука.
Він порівняв президента України Володимира Зеленського із батьком грецької демократії Періклом, а українців із древніми греками.
"Коли я думаю про цю війну, я згадую про Перікла. У роздумах про готовність померти за демократію, він доходить до висновку, що свобода – це щастя. І люди, які хочуть свободи, готові ризикувати за неї життям, на відміну від тих, хто підтримує тиранію. Ця війна нам про це нагадує, оскільки всі ми знаємо знамениті слова Президента Зеленського: "Мені не потрібне таксі, мені потрібна зброя", - наголосив історик.
Реклама
Реклама
ЩЕ ЗА ТЕМОЮ
Україна посилається на правила ЄС у мирному плані, бо ми є майбутнім членом союзу – Зеленський щодо питань мови та релігії
13:32, 27.12.2025
Зеленський: Якщо США або Європа будуть на боці Росії - це означатиме продовження війни
13:29, 27.12.2025
Росія наполягатиме на участі голосуванні українців в РФ та на окупованих територіях для невизнання виборів – Зеленський за даними розвідки
13:17, 27.12.2025
Росія, імовірно, розміщує "Орєшнік" на колишній авіабазі на сході Білорусі – ЗМІ
12:38, 27.12.2025
Ліцензування "Ростехнадзором" блоку ЗАЕС нікчемне і не несе правових наслідків – Міненерго
19:06, 26.12.2025
ОСТАННЄ
Вибори не мають бути частиною мирної угоди — Айвазовська
19:37, 26.12.2025
Тимошенко пропонує робочій групі відмовитися від ідеї виборів під час війни
18:24, 26.12.2025
Наразі немає жодних перспектив організувати національний референдум - Айвазовська
17:39, 26.12.2025
"Слуга народу" внесла зміни в кошторис партії і направить 92 млн грн на Сили оборони – голова фракції
17:25, 26.12.2025
Арахамія: робоча група має визначити можливість одночасного онлайн та офлайн голосування на виборах