Політика

Гройсман: До України потрібно запрошувати не Путіна, а союзників і партнерів

Україна має запрошувати на свою територію не ворога, а тих, хто її підтримує, заявив лідер політичної партії "Українська стратегія Гройсмана", екс-прем'єр Володимир Гройсман, коментуючи пропозицію президента України Володимира Зеленського зустрітися з президентом Росії Володимиром Путіним на Донбасі.

"Путін - віроломний ворог України, який стоїть біля наших воріт. Не можна відкривати ворота, пропонувати, щоб Путін зайшов на нашу територію і когось до чогось надихав. Він може тільки підірвати Україну і принести нам біль і страждання. Запросити до України треба наших союзників, наших друзів - президента Байдена, канцлера Меркель і президента Макрона, щоб вони на українській землі висловили свою позицію підтримки України, підтримки нашої територіальної цілісності. Це був би адекватний крок", - заявив Гройсман в ефірі телеканалу "Еспресо".

Він наголосив, що українська влада має виробляти адекватні рішення у зв'язку зі сформованою ситуацією.

"Окремо треба подякувати президенту Байдену, якого знаю особисто. Він займає чітку і жорстку позицію. І я в ній не сумнівався. Але Кремль заяв не чує! Саме тому треба продовжувати чітку санкційну політику. Вона має бути синхронізована: США і ЄС мають одночасно впроваджувати однакові санкції проти країни-агресора, яка віроломно вторглась в Україну, анексувала Крим... У Європі мають зайняти чітку позицію щодо енергетичної зброї. Йдеться про "Нордстрім-2", - зазначив Гройсман.

Метою проекту "Північний потік-2", зокрема, є залежність Європейського Союзу і знищення стабільно працюючої газотранспортної системи України.

"Треба зробити все, щоб лідери (цивілізованого світу) приїхали до України. Тут нема чого робити варварам і нашому ворогу! Над цим треба почати працювати", - уклав Гройсман.

Як повідомлялося, Зеленський запропонував Путіну зустрітися в будь-якій точці українського Донбасу, де триває війна. У відеозверненні, поширеному у вівторок, він повідомив, що на засіданні політичних радників "нормандської четвірки" 19 квітня пролунала пропозиція зустрітися на лінії розмежування, щоб максимально прояснити ситуацію.

 

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ