Політика

У "Голосі" спростували інформацію Юрчишина про виключення його з партії

Політична партія "Голос" не ухвалювала цього року рішень про виключення кого-небудь зі своїх лав, повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" у прес-службі політсили, коментуючи заяву члена однойменної парламентської фракції Ярослава Юрчишина про нібито його виключення з політсили за голосування у Верховній Раді.

"Минулого тижня політрада партії обговорювала питання підтримки деякими членами фракції у Верховній Раді провладного законопроекту №5133, який обмежує суб'єктність Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Державного бюро розслідувань (ДБР) і робить президента фактично господарем цих відомств. Цей законопроект направлений до Конституційного Суду разом зі "Слугами народу", депутатськими групами "За майбутнє" й "Довіра", у такий спосіб запустивши конституційний процес, спрямований на позбавлення НАБУ та ДБР незалежності. Це політична підтримка атаці на антикорупційні органи", - зазначили у прес-службі.

У "Голосі" також наголосили, що партія систематично виступала проти збільшення повноважень президента, зокрема у питаннях призначення голів ДБР та НАБУ. "Саме тому таке голосування є порушенням послідовності позиції партії", - додали у політсилі.

Раніше член фракції "Голос" Ярослав Юрчишин у соціальній мережі Facebook заявив, що йому нібито повідомили про виключення з партії, але не за участь в акції біля Офісу президента 20 березня, а за голосування у Верховній Раді. При цьому він наголосив, що у зв'язку з цим у нього є "доказ - протокол політради". Крім того, Юрчишин поінформував, що партія нібито має намір виключити зі свого складу ще декількох партійців. "Люди, яких запросили, коли я разом із іншими її (партію - ІФ) створював. Їх теж виключають. Все за статутом", - сказав парламентарій.

Як повідомлялося, 16 березня 267 народних депутатів підтримали проект постанови про направлення до Конституційного Суду законопроекту №5133 про порядок призначення та звільнення директорів НАБУ та ДБР для отримання висновку щодо відповідності законопроекту вимогам ст. 157 і 158 Основного закону.

Згідно з даними електронного протоколу на сайті парламенту, це рішення підтримали, зокрема, вісім членів фракції "Голос" (Соломія Бобровська, Галина Васильченко, Роман Лозинський, Ольга Стефанишина, Олександра Устінова, Наталія Піпа, Володимир Цабаль і Ярослав Юрчишин).

Як пояснила у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" Устінова після голосування, думки щодо законопроекту №5133 у фракції розділилися. За її словами, підтримати направлення документа до КС було необхідно, щоб отримати висновок про його невідповідність Основному закону України.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ