Сенатор Круз обіцяє блокувати затвердження першого заступника держсекретаря США до "повного пакету" санкцій проти "Північного потоку-2"
Сенатор-республіканець від Техасу Тед Круз заявив, що блокуватиме затвердження Венді Шерман на посаду першого заступника держсекретаря США і деяких інших кандидатів на посади в Держдепі, доки Білий дім не впровадить санкцій проти компаній, задіяних у реалізації проекту "Північний потік 2".
"Я не припиню блокування кандидатури Венді Шерман і блокуватиму інші майбутні кандидатури в Держдеп, доки повний пакет санкцій, передбачених конгресом, не буде насправді впроваджений проти судів і компаній, які відіграють ключову роль у завершенні газопроводу", - йдеться в заяві Круза.
Сенатор не вперше вдається до такого прийому, щоб спробувати змусити адміністрацію США жорсткіше діяти проти "Північного потоку 2". Він використовує право, яке є у кожного сенатора, призупинити розгляд того чи іншого питання. Завдяки цьому механізму Круз може довго не допускати до голосування питання про затвердження кандидатів на ключові посади в адміністрації Байдена.
На початку березня Круз оголосив, що блокуватиме затвердження Вільяма Бернса директором ЦРУ, щоб домогтися більш жорстких санкцій проти "Північного потоку 2". Однак у підсумку в четвер Сенат затвердив його кандидатуру.
Сам сенатор від Техасу пояснив у четвер, що погодився розблокувати процедуру затвердження Бернса після того, як Держдеп закликав компанії, що працюють над "Північним потоком 2", припинити цю роботу, щоб не наражатися на ризик американських санкцій.
Круз, який і в минулі роки брав активну участь в ініціативах Конгресу проти "Північного потоку 2", домагається, щоб адміністрація США швидше представила список нових об'єктів для санкцій. Нещодавно Білий дім передав такий список, проте, по суті, в ньому лише залишалися в силі санкції, впроваджені попередньою адміністрацією.
У США багато конгресменів (і республіканці, і демократи) виступають за посилення санкційного тиску на "Північний потік 2". В адміністрації президента США Джо Байдена згодні, що потрібно намагатися перешкодити завершенню будівництва цього газопроводу. Але водночас Білий дім хотів би поліпшити відносини США з ФРН, які сильно постраждали під час Дональда Трампа. З цієї причини, як зазначають американські ЗМІ, Байден, не бажаючи дратувати Берлін, поки що утримується від більш рішучих дій проти проекту газопроводу.