Політика

Кулеба в Раді Безпеки ООН: Для відновлення стабільності в Білорусі потрібні діалог і повага до прав людини

Ключовими факторами для стабілізації ситуації в Білорусі є діалог і повага до прав людини, впевнений міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"У нинішніх умовах, повага до прав людини і діалог складають дві основні передумови відновлення стабільності в Білорусі", - заявив Кулеба на неформальному засіданні Ради Безпеки ООН, яке проводилося за формулою Арріа, повідомляє прес-служба МЗС України.

Він нагадав, що 10 серпня країни Люблінського трикутника зробили заяву, як тільки влада Білорусі вдалася до насильства проти мирних протестувальників. Україна, Польща і Литва висловили спільне глибоке занепокоєння ескалацією ситуації в Білорусі, закликали білоруську владу утриматися від застосування сили, звільнити з-під варти затриманих під час протестів, а також запропонували сприяння в налагодженні діалогу. Проте цей спільний заклик не був почутий, а влада Білорусі застосувала і продовжує застосовувати невиправдане і неприйнятне насильство до громадян, які беруть участь у протестах, в результаті чого багато з них постраждали. Тисячі людей були затримані, продовжилися утиски прав і свобод громадян, включно з правом на мирні зібрання та свободу слова.

Це, в свою чергу, спонукало Україну поставити на паузу всі контакти з Білоруссю на високому та найвищому рівнях, і викликати посла України в Білорусі до Києва для консультацій.

"Звільнення всіх затриманих може почати діалог між владою і громадянським суспільством, ініціювати пошук компромісів. Наступним кроком може стати оголошення нових виборів, які повинні бути проведені в демократичний спосіб і з безперешкодною участю міжнародних спостерігачів, насамперед, з ОБСЄ / БДІПЛ", - зазначив Кулеба.

Україна, наголосив міністр, вітає спільну пропозицію нинішнього Албанського та майбутнього Шведського головування в ОБСЄ про проведення їх візиту в Білорусь для зустрічі з представниками влади та опозиції і сприяння діалогу.

"Ми закликаємо владу Білорусі до конструктивного залучення до цих зусиль", - зазначив він.

Кулеба також заявив, що Україна ніколи не втручалася і не буде втручатися у внутрішні справи Білорусі.

"Сподіваюся, що кожна країна - перш за все, це стосується Російської Федерації - дотримуватиметься такої ж позиції і утримається від будь-яких дій, включно з військовим вторгненням, здатних ще більше дестабілізувати ситуацію в Білорусі", - додав він.

Також міністр зазначив, що Україна готова допомогти Білорусі подолати нинішню кризу без ослаблення її суверенітету і незалежності. Він наголосив, що стабільний і демократичний розвиток Білорусі має ключове значення не тільки для громадян Білорусі, але і для сусідньої України і Європи в цілому.

 

 

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ