Політика

МЗС України у Міжнародний день жертв насильницьких зникнень закликає світову спільноту не забувати про безвісти зниклих у Криму та на Донбасі

У Міжнародний день жертв насильницьких зникнень МЗС України закликає світову спільноту не залишати поза увагою долю осіб, зниклих, викрадених чи безвісти зниклих на тимчасово окупованих Росією територіях України в Криму та на Донбасі.

Про це йдеться в коментарі МЗС України з нагоди Міжнародного дня жертв насильницьких зникнень, опублікованому на офіційному сайті відомства в неділю.

У МЗС нагадали, що прокуратура Автономної Республіки Крим та м.Севастополь здійснює процесуальне керівництво у 115 кримінальних провадженнях за 117 фактами насильницького зникнення, позбавлення волі та викрадення людей.

"У переважній більшості випадків були виявлені факти, що свідчать про причетність до зникнень російської окупаційної влади. Зафіксовано випадки залякувань родичів зниклих, свідків, а також відсутність ефективного розслідування. Як і в загальній картині переслідувань незгодних з політикою Москви, серед жертв насильницьких зникнень в окупованому Криму більшість становлять кримські татари", - йдеться в повідомленні.

При цьому у відомстві наводять як приклад два випадки зникнення людей і відзначають, що в обох випадках правозахисники звинувачують окупаційну владу у відсутності ефективного розслідування.

У МЗС також нагадали, що факти насильницьких зникнень українських і кримськотатарських активістів в окупованому Криму відображені в позові України проти РФ у справі про порушення російською стороною Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, який в 2017 році подано нашою державою до Міжнародного Суду ООН.

"Світова спільнота має тримати такі порушення з боку Росії як держави-окупанта у фокусі своєї постійної уваги та посилювати тиск на РФ у всіх випадках насильницьких зникнень.У цьому зв’язку важливим є посилення міжнародного тиску на Російську Федерацію з метою виконання нею зобов’язань як держави-окупанта відповідно до міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини, насамперед що стосується гарантування права на життя, свободу та особисту недоторканність", - йдеться в повідомленні.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ