ЄС надасть макрофінансову допомогу сусідам для пом'якшення економічних наслідків пандемії, для України передбачено 1,2 млрд євро
Європейський союз надасть макрофінансову допомогу в 3 млрд євро сусіднім країнам-партнерам на пом'якшення економічних наслідків пандемії коронавірусу, повідомили у вівторок в Єврокомісії.
"Ці програми макроекономічної підтримки надаватимуться на вигідних умовах на основі підписаних меморандумів про взаєморозуміння, в яких викладаються конкретні зобов'язання з проведення реформ", - заявив у вівторок Валдіс Домбровскіс, заступник голови Єврокомісії, що курирує економічний блок.
Меморандуми про взаєморозуміння вже узгоджені з Албанією, Грузією, Йорданією, Косово, Молдовою, Чорногорією, Північною Македонією та Україною. Переговори з двома іншими країнами цієї десятки - Боснією і Герцеговиною та Тунісом - тривають.
Виплата коштів у рамках цих програм залежить від виконання попередніх політичних умов, включно з повагою демократичних принципів, прав людини і верховенства права.
Для кожного бенефіціара передбачений свій набір політичних умов.
Наприклад, для Грузії, яка повинна отримати 150 млн євро, - це поліпшення управління державними фінансами, вдосконалення адміністрації, секторальні реформи і політика на ринку праці.
Для України, яка отримає найбільший пакет макроекономічної допомоги ЄС (1,2 млрд євро), політичні умови охоплюють більш широкий спектр напрямів і стосуються управління державними фінансами, зміцнення адміністрації та верховенства права, реформи судової системи, конкуренції на газовому ринку, поліпшення ділового клімату і управління державними підприємствами.
Рішення про надання макрофінансової допомоги десяти партнерам у контексті пандемії COVID-19 було запропоновано Єврокомісією 22 квітня, прийнято Європарламентом і Радою ЄС 25 травня 2020 року.