Політика

Сенат США слідом за Палатою представників ухвалив санкції проти КНР через Гонконг

Сенат США одноголосно прийняв законопроект, який передбачає санкції проти китайських офіційних осіб, що стосуються нещодавно прийнятого закону про національну безпеку Гонконгу, повідомляє The Wall Street Journal.

Раніше Палата представників США також одноголосно схвалила законопроект.

Тепер документ надійде президенту США Дональду Трампу на розгляд. Він може або підписати його, або застосувати право вето.

За повідомленнями американських ЗМІ, документ передбачає санкції, зокрема, проти "фізичних осіб в уряді Китаю, які підривають права людини в Гонконгу". Передбачені покарання для банків, які співпрацюють з представниками керівництва КНР, які мали стосунок до прийняття закону про нацбезпеку Гонконгу.

Спікер Палати представників Ненсі Пелосі зі свого боку заявила, що закон про нацбезпеку Гонконгу являє собою "жорстокі радикальні круті заходи проти жителів Гонконгу, він спрямований на ліквідацію тих свобод, які обіцяли "населенню міста при поверненні його Великою Британією під юрисдикцію Китаю.

У кінці травня американські сенатори Кріс Ван Голен і Патрік Тумі підготували законопроект, який передбачає можливість введення санкцій проти китайських чиновників і організацій, що мають стосунок до просування законопроекту про національну безпеку в Гонконгу, а також штрафні заходи щодо банків, які ведуть справи з цими організаціями.

Закон про національну безпеку Гонконгу набув чинності в 23:00 за місцевим часом (18:00 за Києвом) вівторка. Він визначає зобов'язання центрального уряду КНР і відповідальність влади Гонконгу за гарантування національної безпеки спеціального адміністративного району, передбачає покарання за чотири основних види злочинів: сепаратистську діяльність, підрив державної влади, терористичну діяльність, вступ у змову з іноземними державами або силами, які перебувають за кордоном, з метою підриву національної безпеки.

За злочини, пов'язані з порушенням закону, передбачені різні терміни тюремного ув'язнення - аж до довічного.

Закон про національну безпеку Гонконгу, що набув чинності, викликав різку критику в США і на Заході, де обвинуватили Пекін у порушенні демократичних принципів і зниженні рівня автономії спеціального адміністративного району КНР.

 

 

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ