РФ незаконно окупувала Крим, тому Україна не проситиме компенсації за його анексію - Кулеба
Україна вважає тимчасову окупацію Росією Кримського півострова незаконною і не проситиме у РФ за неї компенсації, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
"А ви хочете, щоб ми визнали незаконну окупацію, попросили собі компенсацію за це? Або як? Типу - заплатите гроші, і все буде нормально? Ні. Стратегія зовсім інша. Ми тому і говоримо, що відбувається тимчасова незаконна окупація, наголошуючи, що це тимчасове явище, воно незаконне і що це окупація за міжнародним правом. Це стартова позиція, з якою ми працюємо над тим, щоб врешті ця окупація припинилася", - сказав Кулеба в інтерв'ю кримському проекту української служби Радіо Свобода "Крим.Реалії".
Міністр зауважив, що для України дуже важливо, щоб у судових процесах не визнавалася юрисдикція РФ у ширшому статусі, ніж у статусі держави-окупанта.
"Безумовно, компанії мають право подавати позови. Для нас дуже важливо, щоб у судових процесах жодним чином не визнавалася юрисдикція Російської Федерації в ширшому статусі, ніж статус держави-окупанта. Але наше ключове завдання, моє ключове завдання як представника МЗС - це тримати ось цю рамку - тимчасова незаконна окупація", - зазначив Кулеба.
Реклама
Реклама
ЩЕ ЗА ТЕМОЮ
До українських вишів з окупованого Криму вступає майже на 90% менше дітей, ніж до вторгнення, - представниця президента в АРК
17:40, 17.12.2025
Сибіга обговорив із керівництвом МКС притягнення до відповідальності за злочини, скоєні в Україні внаслідок агресії РФ
21:05, 16.12.2025
Понад 162 млн тонн вантажів перевезено українським морським коридором, із яких 98 млн тонн - зерно - Кулеба
11:54, 16.12.2025
Глави МЗС Польщі та Угорщини посперечалися через заяву Орбана про замороження активів РФ
03:49, 15.12.2025
МЗС України вітає звільнення 123 політв’язнів у Білорусі, серед них - п’ятеро українців
19:39, 14.12.2025
ОСТАННЄ
Порошенко закликав підтримати найменування вулиці на честь Андрія Парубія у центрі Києва
10:45, 18.12.2025
Корнієнко: в умовах війни партія "Слуга народу" має посилювати роботу на місцях і підтримку людей
20:58, 17.12.2025
"Євросолідарність" та "Голос" внесли в Раду законопроєкт про перерозподіл коштів держбюджету-2026 на ЗСУ
16:36, 17.12.2025
Українці найбільше довіряють ЗСУ, ДСНС і добровольцям, найбільша недовіра до Верховної Ради, держапарату та уряду
14:49, 17.12.2025
ЄС не має одностайності щодо фінансування України на 2026-2027рр., тому єдине рішення – "репараційна позика", яке може бути ухвалено кваліфікованою більшістю – дипломат