Політика

У Берліні прийнято новий закон проти дискримінації

Парламент федеральної землі Берлін у четвер проголосував за новий закон проти дискримінації, покликаний захистити громадян від прояву такої з боку чиновників і поліції, повідомляє телерадіокомпанія Rbb.

За закон проголосували 86 депутатів з 143, проти - 57. Низка політиків, зокрема голова берлінського відділення ХДС (Християнсько-демократичного союзу) Кай Вегнер, вважає закон спірним, оскільки тепер будь-який громадянин, який вважає, що стосовно нього проявлена дискримінація, зможе без доказів заявити в поліцію, наприклад, на представника правопорядку.

Поліцейським у свою чергу доведеться доводити, що прояву дискримінації не було. "Це в прямому сенсі закон про дискримінацію чиновників", - заявив голова фракції ХДС у берлінському парламенті Буркхард Дреггер. За закон голосували представники Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) і "Лівих".

Закон передбачає, що в рамках суспільно-правового поля ніхто не може бути підданий дискримінації за статевою, етнічною чи релігійною ознакою, а також з причин свого світогляду. Закон прийнятий регіонально і його дія поширюватиметься тільки на території федеральної землі.

Закон прийнятий на тлі подій у США - після того, як в Міннеаполісі (штат Міннесота) загинув затриманий поліцейськими 46-річний афроамериканець Джордж Флойд, в країні почалися масові заворушення і акції протесту. При затриманні один із поліцейських кілька хвилин тиснув на шию Флойда коліном, і той помер. Судово-медична експертиза в окрузі Геннепін (штат Міннесота) визнала, що смерть афроамериканця була вбивством. У звіті округу йдеться, що у Флойда сталася "зупинка серцево-легеневої діяльності в результаті задушення" співробітниками правоохоронних органів.

Після загибелі Флойда протести в США в низці міст вилилися в безлади, акти вандалізму, підпали і пограбування магазинів, запеклі зіткнення з силами правопорядку.

 

 

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ