Політика

У посольстві США сподіваються на перегляд угоди з продажу "Мотор Січ" із новими інвесторами

США розраховують на нову угоду щодо залучення на "Мотор Січ" (Запоріжжя) американського або іншого інвестора, щоб підприємство не продали китайському покупцеві, передає інтернет-видання "Європейська правда" з посиланням на тимчасового повіреного у справах США в Україні Вільяма Тейлора.

"Наразі триває пошук інвесторів, і вже є декілька компаній, і американських, і не американських, які зацікавлені. Там реальна зацікавленість, вже проводяться due diligence, візити на завод. Вони перевіряють фінансову ситуацію", - сказав Тейлор журналістам у Києві у четвер.

За словами дипломата, продаж компанії китайським покупцям ще не закрито, і "є непоганий шанс переглянути".

Тейлор зазначив, що приводом для перегляду може стати фінансовий стан китайського покупця, про що йшлося у ЗМІ, зазначено в матеріалі видання.

ПАТ "Мотор Січ" - один із найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Постачає продукцію до понад 100 країн світу.

Як повідомлялося, 7 червня цього року до Антимонопольного комітету України було подано спільну заявку "Укроборонпрому" та китайських Skyrizon і Xinwei на концентрацію відповідно більше ніж 25% і 50% акцій "Мотор Січі" з метою спільного управління та контролю над підприємством. Потім 19 червня було підписано основний пакет договорів, який набуде чинності автоматично на основі позитивного рішення антимонопольного відомства, якому його також передано для вивчення.

За даними джерела в уряді, нині близько 75% акцій "Мотор Січі" вже належить групі китайських власників, а в АМКУ вирішується питання щодо погодження операції з купівлі у них цього пакета компаніями Skyrizon і Xinwei Technology з подальшою безкоштовною передачею "Укроборонпрому" 25,00002% акцій. Водночас спірний пакет акцій "Мотор Січі" є заставою за фінансуванням, наданим, зокрема, China Development Bank.

Про занепокоєння США щодо продажу "Мотор Січі" китайським власникам заявив під час візиту до Києва наприкінці серпня цього року радник президента США з питань безпеки Джон Болтон.

Чистий збиток українського підприємства за підсумками січня-вересня 2019 року становить 532,73 млн грн, тоді як аналогічний період 2018 року компанія завершила з чистим прибутком у 543,18 млн грн. Виручка за підсумками дев'яти місяців 2019 року скоротилася на 16,6% - до 6 млрд 391,06 млн грн.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ