Політика

ДБР практично завершило підготовку підозри Порошенку у справі про незаконне призначення і звільнення Семочка - Труба

Державне бюро розслідувань (ДБР) перебуває на фінальній стадії підготовки документів для підозри Порошенку у справі за фактом можливого незаконного призначення та звільнення на посаду першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки України (СЗР) Сергія Семочка, заявив директор ДБР Роман Труба.

"Ми практично на завершальному етапі розслідування. Йдеться про підготовку проекту підозри... щодо незаконного призначення на посаду Семочка", - повідомив Труба журналістам.

За словами Труби, проект підозри може бути подано до Генпрокуратури ще до моменту підписання президентом закону про ДБР, тобто, ще до призначення т.в.о. директора бюро.

"Якщо будуть проведені виїмки та допити і вони завершаться до моменту мого звільнення", - уточнив директор ДБР.

Як повідомлялося, тодішній президент України Петро Порошенко указом від 12 квітня 2019 року звільнив з посади першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки України (СЗР) Сергія Семочка.

Програма антикорупційних розслідувань "Наші гроші з Денисом Бігусом" оприлюднила сюжет, у якому розповідалося, що сім'я першого заступника керівника СЗР, екс-керівника економічної контррозвідки СБУ Семочка має будинки під Києвом вартістю в мільйони доларів, а його родичі мають, крім українського, також громадянство Росії.

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) відкрило провадження у справі про незаконне збагачення, в якому фігурує Семочко.

СБУ повідомила, що в рамках розпочатого за заявою журналіста Бігуса кримінального провадження за ч.1 ст.111 Кримінального кодексу України (держзрада) перевіряє оприлюднену в ЗМІ інформацію щодо Семочка.

17 жовтня голова СЗР Єгор Божок заявив про відсутність правових підстав для відсторонення від посади його першого заступника Семочка.

Пізніше в рішенні Шевченківського райсуду Києва було зазначено, що контррозвідка СБУ підтвердила: дружина й дочка Семочка мають російське громадянство.

Слідство звернулося до суду з проханням дати доступ до телефону Семочка та його сім'ї за майже 5 років. Суд клопотання задовольнив, дозволивши правоохоронцям досліджувати, зокрема, звідки телефонували Семочко, його дружина й дочка.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ