В апаратах віце-президента США та Ради нацбезпеки назвали розмову Трампа із Зеленським незвичайною та неправильною
Помічник віце-президента США Майка Пенса Дженніфер Вільямс під час відкритих слухань у Конгресі підтвердила, що визнала розмову президента США Дональда Трампа та лідера України Володимира Зеленського незвичайною, а співробітник Ради національної безпеки Александр Віндман, зі свого боку, назвав її неправильною.
"Як я сказала на закритих слуханнях, я вважала, що розмова 25 липня була незвичайною, оскільки на відміну від інших президентських розмов, які мені довелося почути, у цій йшлося про те, що стосувалося внутрішнього політичного порядку денного", - заявила вона, виступаючи на публічних слуханнях у Палаті представників.
У свою чергу Віндман заявив, що "був стурбований дзвінком".
"Те, що я почув, було неправильним, і я доповів про свої побоювання (раднику з правових питань у Раді національної безпеки США Джону - ІФ) Айзенбергу. З боку президента США було неправильно вимагати від іноземного уряду провести розслідування щодо громадянина США та політичного опонента", - заявив він під час слухань.
Віндман пояснив, що, зокрема, у цьому випадку "не було гарантій, що таке розслідування буде об'єктивним".
Також він наголосив, що трактує прохання провести розслідування щодо сина колишнього віце-президента США Джо Байдена, яке прозвучало під час розмови, як саме чинення тиску, тому що між США та Україною "є різниця у потужності". За словами Віндмана, складалося враження, що Києву "потрібно було провести розслідування, якщо вони хотіли отримати переговори (із Трампом - ІФ) у Білому домі".
У вівторок у Палаті представників відбуваються відкриті слухання, на яких дають свідчення Віндман і Вільямс. Пізніше у вівторок на слуханнях у Палаті представників виступлять радник з питань Росії та Європи в Раді національної безпеки президента США Тім Моррісон і колишній спецпредставник США в Україні Курт Волкер.
Минулого тижня стартували публічні слухання в рамках процедури імпічменту Трампа.
Демократи розпочали процедуру імпічменту щодо президента 24 вересня 2019 року після того, як американський інформатор висловив занепокоєння у зв'язку з телефонною розмовою Трампа з українським лідером Володимиром Зеленським, яка відбулася 25 липня цього року. Під час розмови Трамп закликав Зеленського розпочати розслідування щодо Джо Байдена і його сина Гантера, а також стосовно ймовірного втручання в американські вибори 2016 року з території України.