Реформа органів прокуратури України проводиться за наявності політичної волі та бажання генпрокурора і президента
Нинішня реформа органів прокуратури України відрізняється тим, що у керівництва держави і генпрокурора є наявність політичної волі для її проведення, зазначають у відомстві.
На прес-конференції в п'ятницю перший заступник генпрокурора Віталій Касько розповів, що нинішня реформа відрізняється якісно від тих реформ, які проводилися раніше. За його словами, в українських реаліях якщо генпрокурор не має бажання здійснювати реформу, то вона не принесе змін.
"Для реформи прокуратури як мінімум потрібна політична воля і бажання. Вони є у генерального прокурора, наскільки ми чули виступи президента, вони є і у президента", - сказав він.
"Це реформа відрізняється тим... що наша пропозиція змін стосується поновлення прокуратури зверху, починаючи з Генеральної прокуратури, яка не просто буде перейменована в Офіс генерального прокурора, але і всі співробітники цієї прокуратури пройдуть багаторівневі тести, атестацію, перевірки на добропорядність і врешті-решт буде запущена свіжа кров в Офіс генпрокурора, потім до обласних прокуратур, а потім вже до окружних", - сказав він.
Касько наголосив, що це не буде "фасадною реформою", всі зміни стосуватимуться суті, в кінцевому рахунку орієнтована на суспільство.
Заступник генпрокурора - головний військовий прокурор Віктор Чумак, у свою чергу, додав, що попередня військова прокуратура займалася справами, які не були їй властиві. "Нині цю прокуратуру буде переформатовано в спеціалізовану прокуратуру... Вона займеться виключно військовими злочинами і злочинами, спрямованими на нацбезпеку та оборону, зокрема у військово-промисловому комплексі", - розповів Чумак.
Але, зазначив він, ці прокурори не матимуть подвійного підпорядкування. "Вони будуть цивільними і працюватимуть у тісному контакті з ДБР", - сказав Чумак.