Політика

РФ не просить про повернення до G7, обговорення триватиме - Болтон

 Росія сама має захотіти повернутися до G7, але наразі такі сигнали від неї не надходили, заявив радник президента США з національної безпеки Джон Болтон.

В інтерв'ю "Радіо Свобода" Болтон зазначив, що "одна з умов (повернення РФ до "Групи восьми" - ІФ) - бажання Росії брати участь у такій зустрічі".

"Поки що ніщо на це не вказує - вони нас про це не просили", - сказав радник.

"Можливо, вони бояться, що їм відмовлять, тому вони і не просять. Тут багато чинників. Я упевнений, що обговорення цього питання триватиме", - наголосив Болтон.

Раніше президент США Дональд Трамп висловився за повернення РФ до G7 і заявив, що міг би запросити президента РФ як гостя на наступний саміт групи, який відбудеться у 2020 році в Сполучених Штатах.

Держсекретар США Майк Помпео в інтерв'ю американським ЗМІ заявив, що адміністрація США працюватиме над тим, щоб повернути Росію до G7. "Президент вважає, що ми маємо це зробити. Я працюю на президента. Звісно, ми працюватимемо в цьому напрямі", - сказав держсекретар США.

У свою чергу спецпредставник США з питань України Курт Волкер вважає, що повернення до формату G8 можливе після виходу Росії з Криму.

"У 2014 році Росію виключили з G8 через анексію Криму. Я хотів би побачити, як усе це повертається назад. Хотів би бачити, як Росія йде з Криму, і це б створило прекрасні можливості для відновлення співпраці" - наводить у Twitter Держдепартамент США слова Волкера.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ