Політика

Рада після припинення своїх повноважень продовжує приймати закони до прийняття присяги новим скликанням парламенту

Після рішення президента України про дострокове припинення повноважень Верховної Ради парламент поточного скликання продовжує працювати до дня прийняття присяги новообраною Верховною Радою, пояснив народний депутат, член парламентського комітету з питань регламенту Михайло Папієв (фракція "Опозиційний блок").

"Вона працює (після дострокового припинення повноважень парламенту - ІФ), тому що є повноважні народні депутати України, які як раз складають Верховну Раду України як колегіальний орган", - сказав він у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

Нардеп зазначив, що після дострокового припинення повноважень парламенту Рада, як і раніше, приймає закони, голова Верховної Ради повноважний, він підписує закони і направляє їх на підпис президенту.

"Розподіл повноважень народних депутатів України та повноважень Верховної Ради України некоректний. Тому що як не може Верховна Рада бути без повноважень народного депутата, так і народний депутат не може бути без повноважень Верховної Ради", - пояснив Папієв.

Разом з тим він додав, що затверджений календарний план поточної сесії Верховної Ради, який визначає графіки пленарних засідань і роботи в комітетах.

"Верховна Рада повинна працювати згідно з календарним планом, якщо не прийнято іншого рішення", - підкреслив нардеп.

Відповідно до ст.90 Конституції України повноваження Верховної Ради припиняються в день відкриття першого засідання Верховної Ради нового скликання. У цій статті вказані обставини, при яких президент України має право достроково припинити повноваження парламенту, проте немає норми про те, що після дострокового припинення повноважень продовжує свою роботу до приведення до присяги парламенту нового скликання.

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський після принесення присяги в сесійній залі парламенту заявив, що розпускає Верховну Раду восьмого скликання.

 

 

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ