Вашингтон поки вивчає доцільність продовження СНО
США ще не прийняли рішення з питання продовження СНО (Договір про скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь СРСР-США, підписаний 31 липня 1991 р. в Москві в ході зустрічі на вищому рівні президентів СРСР і США Михайла Горбачова і Джорджа Буша, набув чинності 5 грудня 1994 р.- ІФ) і визначають, чи був би доцільним такий крок, заявила в середу заступник держсекретаря США Андреа Томпсон, яка курирує цю тему.
"Адміністрація не прийняла рішення про можливе продовження СНО", - сказала вона на слуханнях у сенаті.
"Наша адміністрація вивчає, чи відповідає це (продовження угоди - ІФ) нашим національним інтересам", - додала Томпсон.
Вона додала, що з цього питання проводяться консультації з конгресом США.
Говорячи про договір СНО, заступник держсекретаря пояснила, що на даному етапі "ми імплементуємо його і стежимо за тим, щоб це робила і Росія".
Пізніше Томпсон поставили запитання про те, чи обговорювали США з РФ нові російські озброєння - міжконтинентальну балістичну ракету "Сармат", ракетний комплекс "Авангард", гіперзвукові ракети, ядерний підводний човен-безпілотник - і те, як їх характеристики співвідносяться з вимогами СНО.
"Дві системи - "Авангард" і "Сармат" - вважаються такими, що підпадають під умови (СНО - ІФ), і ми порушували цю тему в консультаціях з нашими російськими колегами на рівні технічних експертів. Три інших (російських бойових - ІФ) системи по суті могли б вважатися новими типами ... і ми піднімали це питання теж, і ми продовжимо робити це в ході нашої взаємодії з росіянами", - сказала вона.
Томпсон нагадала, що багато угод про контроль над озброєннями перестали відповідати вимогам часу через розвиток технологій, і США необхідно продовжувати дискусії з Росією з питання озброєнь.