Політика

Київ виступає за зміцнення СММ ОБСЄ людськими ресурсами і технікою, закликає РФ забезпечити спостерігачам доступ

Міністерство закордонних справ України вітає продовження мандата Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Україні ще на один рік, закликає Росію забезпечити доступ спостерігачам до окупованих районів Донецької та Луганської областей, а також до окупованого Криму.

"Відзначаючи важливу роль Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Україні у сприянні мирному врегулюванню ситуації на Донбасі на основі поваги до незалежності, суверенітету, політичної єдності та територіальної цілісності України, Міністерство закордонних справ України вітає рішення постійної ради ОБСЄ про продовження мандата CММ", - йдеться в коментарі МЗС.

У відомстві наголосили, що Україна підтримує подальше зміцнення СММ людськими ресурсами і технічними засобами для ефективного спостереження за виконанням Мінських угод для мирного врегулювання конфлікту на Донбасі, моніторингу та звітності у рамках свого мандата про ситуацію щодо подальшій мілітаризації Криму та обмеження свободи мореплавання в Азовському морі та Керченській протоці.

"Вкотре закликаємо Російську Федерацію забезпечити безперешкодний доступ та свободу пересування спостерігачів місії на території окупованих районів Донецької та Луганської областей, включаючи тимчасово неконтрольовану ділянку українсько-російського державного кордону, а також окупованого Криму", - йдеться в коментарі МЗС.

За зверненням України 29 березня постійна рада ОБСЄ продовжила на 12 місяців - до 31 березня 2020 року - мандат СММ в Україні, який поширюється на всю територію України в межах її міжнародно визнаних кордонів, включно з Автономною Республікою Крим та Севастополем.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ