Політика

Твердження Луценка щодо Йованович не відповідають дійсності і мають на меті заплямувати репутацію посла - представник Держдепу США

У Державному департаменті США заявляють, що твердження генерального прокурора України Юрія Луценка про те, що посол США в Україні Марі Йованович давала йому список людей, яких не варто переслідувати, не відповідають дійсності і мають на меті заплямувати репутацію посла М.Йованович.

"Посол М.Йованович представляє президента Сполучених Штатів тут в Україні, й Америка підтримує посла та його заяви. Твердження генерального прокурора України не відповідають дійсності і мають на меті заплямувати репутацію посла М.Йованович. Такі обвинувачення на руку лише корумпованим діячам", - йдеться у відповіді представника Держдепартаменту США на запит агентства "Інтерфакс-Україна" в четвер.

У Держдепі наголошують, що Україна, як і США, - вільна країна з вільною пресою, і "політики, експерти і засоби масової інформації мають право ділитися своєю думкою, що є частиною політичного процесу", але це не означає, що ці твердження є правдивими.

"Такі нападки подвоюють нашу рішучість допомагати Україні перемогти в боротьбі з корупцією", - наголосив представник Держдепу США.

Американські дипломати нагадують, що США завжди наголошували на необхідності здійснення глибоких, всебічних і своєчасних реформ, які відповідають вимогам українського народу, висунутим під час Революції гідності, а саме: припинення системної корупції; прискорення економічного зростання та європейське майбутнє для всіх українців.

"Ми незмінно говоримо, що довгостроковий успіх і стійкість України залежить від її відданості курсу реформ, зокрема боротьбі з корупцією. Щоб досягти успіху, Україні потрібні віддані справі чиновники та міцні антикорупційні інститути. Сполучені Штати віддані тому, щоб співпрацювати з нашими партнерами в Україні, зокрема в зусиллях переламати невідступну корупцію, яка продовжує становити загрозу національній безпеці України, її добробуту і демократичному розвитку", - йдеться у відповіді представника Держдепу США.

У Державному департаменті зазначили: "Через брак політичної волі з боку України, наприклад, із боку Генеральної прокуратури, ми виконуємо наші зобов'язання перед американськими платниками податків і переміщаємо кошти допомоги туди, де вони можуть привести до позитивних змін".

Раніше генеральний прокурор України Ю.Луценко в інтерв'ю американському The Hill заявив, що посол США в Україні М.Йованович давала йому список людей, від переслідування яких варто утриматися, однак він вважає неприпустимим дотримуватися таких побажань. "На жаль, на першій зустрічі посол США в Києві дала мені список людей, від переслідування яких варто утриматися", - наводить слова Ю.Луценка американське видання. Генпрокурор України продовжив: "Моя відповідь була, що це є неприпустимим".

Також зі статті The Hill слідує, що Ю.Луценко у своїй заяві щодо М.Йованович міг мати на увазі розслідування про використання виділених США коштів для реформування органів української прокуратури, в якому фігурував тодішній заступник генпрокурора України Давід Сакварелідзе. Адже в 2016 році тодішній тимчасовий повірений у справах місії США в Україні Джордж Кент направив лист заступнику генпрокурора України Юрію Столярчуку, в якому просив закрити розслідування про незаконне присвоєння американських донорських коштів Давідом Сакварелідзе.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ