Туреччина, як і раніше, не визнає анексію Криму Росією і продовжує підтримку кримських татар на півострові – МЗС
Туреччина через п'ять років після анексії Росією Криму продовжує не визнавати цей акт, виступає в підтримку суверенітету України і на захист прав кримських татар.
"Українська Автономна Республіка Крим була анексована Російською Федерацією в порушення міжнародного права на підставі незаконного референдуму, що відбувся п'ять років тому, 16 березня. У зв'язку з цим ми наголошуємо, що не визнаємо ситуацію де-факто, викликану цим актом, і підтверджуємо нашу підтримку суверенітету і територіальної цілісності України", – йдеться в заяві МЗС Туреччини, розміщеній в суботу на сайті відомства.
У МЗС також наголосили, що становище кримських татар – корінного народу Криму – "залишається для нас пріоритетним". "Ми будемо продовжувати підтримувати кримських татар, щоб вони жили у мирі і безпеці на своїй історичній батьківщині, зберігаючи свою ідентичність", – йдеться в заяві.
Реклама
Реклама
ЩЕ ЗА ТЕМОЮ
ЄСПЛ визнав РФ винною у порушенні права на мирні зібрання в Криму – Представництво президента в АРК
13:41, 22.01.2026
Фон дер Ляєн заявила про єдність європейських лідерів у захисті суверенітету Гренландії та Данії
08:14, 19.01.2026
Туреччина на зустрічі Коаліції охочих наголосить на "стратегічному пріоритеті" безпеки Чорного моря – ЗМІ
17:55, 05.01.2026
Умєров в Анкарі зустрічався з головою Національної розвідувальної організації
18:38, 01.01.2026
Бійці ГУР МО спалили ворожі засоби ППО та інші цілі в окупованому Криму
15:08, 26.12.2025
ОСТАННЄ
Порошенко в штаб-квартирі НАТО назвав ЗСУ опорою трансатлантичної безпеки
16:06, 26.01.2026
Голова комітету Ради Мережко сумнівається у результативності переговорів з РФ
13:28, 26.01.2026
Президент Тайваню щодо України: Будь-яка допомога агресору або порушення ембарго та правил експортного контролю є неприйнятними
19:50, 23.01.2026
Донеччина в обмін на $800 млрд та гарантії безпеки від США та Європи – ЗМІ
16:33, 23.01.2026
Дорожня карта ЄС передбачає прискорений вступ України до 2027 року – Орбан