Україна має залишитися транзитною державою - Меркель
Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель знову наголосила, що ФРН не має наміру виключати Росію зі свого поля зору в питаннях транзиту газу, але Україна має залишитися транзитною державою.
"Україна повинна залишитися транзитною державою. Інші трубопроводи також будуть продовжувати існувати... З одного боку, я на боці пана Порошенка, з іншого боку, питання, пов'язані з Північним потоком-2, для мене залишаються дуже важливими", - сказала вона, виступаючи на Мюнхенській конференції з безпеки в суботу.
А.Меркель зазначила, що в Європі має відбуватися диверсифікація енергоджерел.
"Розумно імпортувати скраплений газ зі США за розумними цінами, але ми не маємо наміру виключати Росію з нашого поля зору. Геостратегічно Європа не має права розривати відносини з Росією", - пояснила канцлер Німеччини.
Реклама
Реклама
ЩЕ ЗА ТЕМОЮ
Відбір газу з ПСГ у січні становить 40 млн. куб. м на добу і є невеликим – ексміністерка енергетики
08:40, 17.01.2026
Ціни на газ в Європі оновили максимум з червня, зросли за тиждень максимально більше ніж за два роки
19:21, 16.01.2026
Дати поїздки Віткоффа та Кушнера до Росії поки що не визначені - Пєсков
12:15, 16.01.2026
Постійна рада ОБСЄ обговорила масові ракетні та безпілотні атаки Росії проти України – Сибіга
20:25, 15.01.2026
В Україні прогнозується збільшення відбору газу з ПСГ цього тижня
16:23, 12.01.2026
ОСТАННЄ
Головний мишолов резиденції уряду Великої Британії знову сколихнув ЗМІ та соціальні мережі
21:02, 18.01.2026
Нардеп Копитін: Закиди Тимошенко на мою адресу безпідставні
20:20, 16.01.2026
Бюджетна комісія Київради не підтримала рішення про фіндопомогу киянам та комунальникам, заявяють у "Євросолідарності"
18:44, 15.01.2026
Туск: Саме Росія відхилила мирний план, підготовлений США, а не Зеленський