Політика

Половина українців вважає Революцію гідності усвідомленою боротьбою за права - опитування

Революцію гідності, яка сталася в Україні наприкінці 2013-го - початку 2014 років, 49% українців вважають усвідомленою боротьбою із захисту прав, свідчать результати опитування Українського центру вивчення громадської думки "Соціоінформ".

Згідно з оприлюдненим у п'ятницю всеукраїнським соцдослідженням "П'ять років потому: ставлення українців до Майдану", 49% опитаних вважають, що суть Революції гідності - усвідомлена боротьба із захисту прав, 35% - що боротьба за незалежність, 17% вважають ці події переворотом за підтримки опозиції, 15% - переворотом за підтримки Заходу, 13% - результатом домовленостей олігархічних кіл України, 5% - боротьбою між Сходом і Заходом. Ще 1% підтримують інший варіант, а 8% було важко відповісти на запитання.

Що стосується передумов виходу людей на Майдан, то 38% респондентів вважають, що це - узурпація влади і 28% - що погіршення економічної ситуації. Причинами масових протестів називають побиття студентів 55% опитаних і відмову від євроінтеграції - 47%.

Крім того, на запитання про ставлення до Майдану, 52% респондентів відповіли, що підтримували Майдан, 6% - що підтримували чинну владу, 25% не підтримували ні Майдан, ні владу, для 10% опитаних тоді це було не важливо, а ще 7% не змогли дати відповідь на запитання.

Опитування було проведено 15-19 грудня 2018 року Українським центром вивчення громадської думки "Соціоінформ" на замовлення Національного музею Революції гідності. Під час дослідження було опитано 2 тис. респондентів.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ