Україна може стати 31-м або 32-м членом НАТО, якщо працюватиме
Україна може стати 31-м або 32-м членом НАТО, в Українській державі вже сформувався консенсус політичних сил щодо євроатлантичної інтеграції, повідомив постійний представник України в НАТО Вадим Пристайко.
"Було прийнято рішення, що у відповідь на російську агресію НАТО почне ініціативу "4 по 30", що означає 30 батальйонних груп, 30 кораблів, 30 ескадрилій літаків мають бути готові для відсічі Росії протягом 30 днів", - розповів В.Пристайко в ефірі телеканалу "112.Україна" у вівторок.
Він зазначив, що почалися переговори щодо 30-го члена НАТО, яким буде Македонія, а Україна вже не встигне стати 30-м членом.
"Але якщо ми працюватимемо, ми можемо стати 31-м або 32-м членом НАТО. Як ви знаєте, Альянс розглядає, окрім Македонії, ще три країни: Боснію та Герцеговину, Грузію і Україну, - як країни, які готуються стати членами альянсу ", - пояснив В.Пристайко.
За його словами, в процесі підготовки до вступу НАТО Україна має створити сильну армію, яка здатна відбити агресію, а членство в Альянсі - це вже завершальний етап.
Що стосується закріплення в Конституції України курсу на євроатлантичну інтеграцію, то, за словами В.Пристайка, це допоможе здобуттю членства в Альянсі тим, "що Україна консолідує зусилля всіх політичних партій".
"Ми з вами спостерігаємо процес, коли вже сформувався консенсус політичних сил. Так, у нашому суспільстві, як в демократичному суспільстві, є сили, які не вважають за необхідне (курс на вступ до НАТО - ІФ) ... але разом з тим більшість населення і більшість політичних сил підтримують цей курс", - сказав постпред України в Альянсі.
Водночас, за його словами, не всі нинішні члени НАТО мали в своїх конституціях закріплення євроатлантичного курсу, і реакція Альянсу на такий крок зазвичай стримана. "Але неофіційно можу сказати, що іноді нам кажуть, що нам приємно як організації, що Україна не лише бачить своє майбутнє в організації, але і настільки серйозно ставиться, що навіть закріплює у своїй власній Конституції", - сказав В.Пристайко.
Однак, за його словами, немає такої умови, що "ви закріплюєте (в Конституції курс на членство в НАТО - ІФ), тоді ми вас приймаємо".