Ситуація в Європі передбачає і загрози, і можливості для ЄС, вважають у ЄК
Заступник керівника Головного директорату Єврокомісії з питань розширення та сусідства Катаріна Матернова заявляє, що нинішні умови, коли в Європі триває війна, а гібридні загрози та пропаганда підривають європейські інститути, є і небезпекою для Євросоюзу, і можливістю відігравати роль на міжнародній арені.
"Я згодна, що в Європі війна, не в ЄС, але в Європі ... Гібридні загрози, пропаганда, які підривають стабільність європейських інститутів", - сказала вона, виступаючи на Варшавському безпековому форумі в четвер.
При цьому К.Матернова зазначила, що ЄС також стикається з багатьма викликами, серед яких, зокрема, Brexit і нова політика американської адміністрації.
"Це час для Європейського Союзу бути спроможним відігравати свою роль на міжнародній арені. Це можливість, але це й загроза", - наголосила вона, додавши, що Євросоюзу також необхідно зосередитися на внутрішній єдності.
Реклама
Реклама
ЩЕ ЗА ТЕМОЮ
Співрозмовники Зеленського узгодили, що ключовим питанням є конкретні і чіткі гарантії безпеки для України – Туск
21:15, 27.12.2025
Україна посилається на правила ЄС у мирному плані, бо ми є майбутнім членом союзу – Зеленський щодо питань мови та релігії
13:32, 27.12.2025
Зеленський поінформував європейських партнерів про хід переговорного процесу з представниками США
20:39, 26.12.2025
12 європейських країн у спільній заяві засудили можливе створення Ізраїлем нових поселень в Секторі Гази
08:07, 25.12.2025
Держадепартамент США збирається заборонити в'їзд в країну особам, яких вважає відповідальними за цензурування американських онлайн-платформ в Європі - Рубіо
01:29, 24.12.2025
ОСТАННЄ
"Євросолідарність" ініціює спецзасідання Ради щодо переговорів у США і просить запросити на неї Зеленського
17:35, 29.12.2025
Перемовини Зеленського та Трампа нічого суттєво не змінили - голова комітету Ради із зовнішньої політики
13:28, 29.12.2025
Вибори не мають бути частиною мирної угоди — Айвазовська
19:37, 26.12.2025
Тимошенко пропонує робочій групі відмовитися від ідеї виборів під час війни
18:24, 26.12.2025
Наразі немає жодних перспектив організувати національний референдум - Айвазовська