Політика

Порошенко підписав указ "Про річні національні програми під егідою Комісії Україна-НАТО"

Президент України Петро Порошенко підписав указ "Про річні національні програми під егідою Комісії Україна-НАТО", яким затверджується положення про розробку відповідних річних програм та оцінки результатів їх виконання.

"Відповідно до указу Кабінет Міністрів України щороку забезпечує розроблення проектів річних національних програм під егідою Комісії Україна-НАТО на відповідні роки згідно з положенням та здійснює координацію діяльності центральних органів виконавчої влади та інших державних органів з виконання річних національних програм", - повідомляє у вівторок прес-служба глави Української держави з огляду на підписання указу.

Реалізація указу дасть змогу привести у відповідність до чинних нормативно-правових актів систему та механізм координації діяльності органів виконавчої влади у сфері євроатлантичної інтеграції, а також адаптувати цикл річних національних програм під егідою Комісії Україна-НАТО до критеріїв та стандартів, що застосовуються в Північноатлантичному альянсі.

В оприлюдненому на сайті глави держави у відповідному указі №298/2018 "Положенні про розроблення річних національних програм під егідою Комісії Україна-НАТО та оцінювання результатів їх виконання" прописано основні положення програми, принципи її розробки та метод оцінювання досягнутих результатів.

При цьому основна частина річної нацпрограми має містити такі розділи: політичні та економічні питання; оборонні та військові питання; ресурсні питання; питання безпеки; правові питання.

"У кожному розділі річної національної програми міститься опис реформ за відповідними напрямами, визначаються стратегічна мета реформ, цілі та пріоритетні завдання на відповідний рік. Реформи, стратегічна мета, відповідні цілі та пріоритетні завдання річної національної програми мають бути спрямовані на захист та забезпечення безпеки і добробуту громадян, комплексне та глибоке реформування держави з метою підготовки до набуття Україною членства в Організації Північноатлантичного договору", - йдеться в положенні.

Програми розробляють відповідно до принципів стратегічного планування та з урахуванням низки вимог, серед яких чіткість, досяжність, доцільність, часова визначеність і наступність.

У положенні прописано процес розробки таких річних нацпрограм, підсумком якого має стати розгляд, схвалення та подання Кабміном України проекту річної нацпрограми разом із проектом відповідного указу президента на розгляд главі Української держави до 31 січня планового року.

Із метою оцінки результатів виконання нацпрограм центральні органи виконавчої влади, інші залучені до виконання програми держоргани подають Урядовому офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції та Міністерству закордонних справ України щокварталу до 25-го числа останнього місяця звітного періоду інформацію про виконання річної нацпрограми за відповідний квартал.

Окрім цього, зазначені органи щороку до 1 жовтня подають короткий звіт про виконання програми за три квартали, що містить аналітичну та статистичну інформацію, для надання відповідної інформації Міжнародному секретаріату НАТО напередодні оціночного візиту експертів Північноатлантичного альянсу в Україну.

До 25 грудня центральні органи виконавчої влади та інші залучені до реалізації програми держоргани також подають інформацію про результати її виконання за відповідний рік за визначеними індикаторами виконання/показниками ефективності реалізації її положень.

Після цього Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції спільно з МЗС узагальнює отриману інформацію, готує щоквартальні звіти про виконання нацпрограми для подальшого розгляду на засіданні Комісії з питань координації євроатлантичної інтеграції України.

Потім МЗС України подає до 5 січня Кабміну узагальнену аналітичну інформацію про стан виконання річної національної програми за попередній рік, а уряд до 15 січня подає президенту інформацію про результати виконання програми за попередній рік разом із відповідними пропозиціями щодо подальшого розвитку відносин між Україною та НАТО.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ