Юнкер заявив про неприпустимість підриву принципів правової держави в країнах ЄС
Європейська комісія виступає проти будь-яких спроб підриву правової держави, заявив її голова Жан-Клод Юнкер.
"Нас турбує розвиток дебатів у деяких з наших державах-членів. Стаття 7 (договору про Євросоюз - ІФ) має застосовуватися там, де правова держава перебуває в небезпеці", - сказав Ж.-К.Юнкер, виступаючи в середу з доповіддю про стан ЄС на пленарній сесії Європарламенту в Страсбурзі.
"Є пункт, за яким ми не маємо йти на компроміс: рішення Суду Європейського союзу мають поважатися та виконуватися. Це головне! Європейський союз - це спільнота права", - наголосив голова Єврокомісії.
За його словами, повага до закону та рішень правосуддя - це "не опція, але обов'язок".
Реклама
Реклама
ЩЕ ЗА ТЕМОЮ
Зеленський - президенту Кіпра: Важливо, щоб Україна була серед головних пріоритетів під час кіпрського головування в Раді ЄС
19:06, 01.01.2026
З 1 січня 2026р. українці користуватимуться мобільним зв’язком в ЄС без доплат за роумінг
13:44, 01.01.2026
Уряд шукає баланс між рекомендаціями ЄС щодо ОВД та запитом бізнесу на спрощення процедур через війну – очільник Мінекономіки
13:00, 31.12.2025
Уряд Польщі звернувся до Єврокомісії зі скаргою на розповсюдження закликів виходу Польщі з ЄС в мережі TikTok
05:59, 31.12.2025
Міжвідомча робоча група затвердила проєкт Нацпрограми адаптації законодавства України до права ЄС
17:15, 30.12.2025
ОСТАННЄ
Майже половина американців не підтримують зусилля Трампа щодо РФ та України – опитування
13:50, 01.01.2026
ЦВК ухвалила постанову про створення АІКС "Всеукраїнський референдум" у системі "Вибори"
11:52, 30.12.2025
Нардеп Сірко про переговори у Флориді: Загальні слова без плану дій
11:03, 30.12.2025
"Євросолідарність" ініціює спецзасідання Ради щодо переговорів у США і просить запросити на неї Зеленського
17:35, 29.12.2025
Перемовини Зеленського та Трампа нічого суттєво не змінили - голова комітету Ради із зовнішньої політики