Політика

До Ради можуть пройти 7 партій, лідирує "Батьківщина" - опитування

18,5% виборців, які мають намір голосувати на майбутніх парламентських виборах, підтримують партію ВО "Батьківщина", ще 6 партій здатні подолати 5-відсотковий бар'єр.

Згідно з даними опитування, проведеного в серпні Фондом "Демократичні ініціативи" ім.Ілька Кучеріва спільно з Центром Разумкова, 9,4% готові проголосувати за "Громадянську позицію" (лідер - Анатолій Гриценко), 8,7% підтримують партію "За життя", 7,7% - "Блок Петра Порошенка "Солідарність", 7,1% - "Опозиційний блок", 6,4% - Радикальну партію Олега Ляшка, ще 6,4% - партію "Слуга народу".

За "Самопоміч" готові голосувати 4,1% тих, хто має намір голосувати на виборах, 2,9% - за партію "Свобода", інші партії набирають менше 2%.

У регіональному розрізі відносно рівномірно розподілена підтримка партії "Батьківщини," Блоку Петра Порошенка (за винятком сходу України, де результат відчутно нижчий) і Радикальної партії Олега Ляшка (за винятком Донбасу, де підтримка менша). Популярність партії "Громадянська позиція" значно більша на заході і в центрі країни, а партій "Опозиційний блок" і "За життя" - на півдні, сході та на Донбасі.

Партії "Опозиційний блок", "Батьківщина" і "За життя" більше схильні підтримувати виборці старшого віку, а ось серед виборців віком до 30 років найбільшу підтримку має партія "Слуга народу".

41% громадян вважають, що наступні вибори до Верховної Ради мають відбуватися за пропорційною системою з відкритими списками. Нинішню виборчу систему підтримують 15%, суто мажоритарну - 16,5%, а лише пропорційну - 5%.

Загальнонаціональне опитування населення України було проведене Фондом "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 16 до 22 серпня 2018 року в усіх регіонах України за винятком Криму і окупованих територій Донецької і Луганської областей. Опитано 2019 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ