У США заявили про реальну можливість досягнення постійного миру між Афганістаном і талібами
Командувач збройними силами в Афганістані генерал Джон Ніколсон в середу заявив, що влада Афганістану і рух "Талібан" можуть незабаром укласти повноцінний мирний договір.
"У нас є безпрецедентна можливість або рідкісний шанс того, що мир буде досягнутий вже зараз", - сказав Дж.Ніколсон у відеозверненні до Пентагону США.
"Держсекретар США Майк Помпео висловив готовність працювати над тим, щоб сторони досягли постійного миру. І, як ви знаєте, відтоді держдеп США вивчав будь-які можливості для того, щоб просунути вперед мирні переговори, а також проводив консультації з урядом Афганістану", - нагадав Дж.Ніколсон.
Президент Афганістану минулої неділі оголосив про припинення вогню в зв'язку зі святом і закликав талібів до взаємності.
Тим часом, 4 вересня в Москві запланована міжнародна зустріч з врегулювання ситуації в Афганістані. Раніше афганські ЗМІ повідомили, з посиланням на МЗС Афганістану, що влада країни не братиме участь у майбутній вересневій зустрічі в Москві.
Реклама
Реклама
ЩЕ ЗА ТЕМОЮ
Україна надала США відповідь на останній проект мирного плану – ЗМІ
22:12, 10.12.2025
Україна підготувала свій погляд на базові 20 пунктів фундаментального документа для закінчення війни - Зеленський
20:33, 10.12.2025
Зеленський переговорить сьогодні з американцями щодо документа, який деталізуватиме післявоєнну відбудову України
16:26, 10.12.2025
Більшість американців виступає за продовження постачання зброї Україні та запровадження додаткових економічних санкцій проти Росії - опитування
07:10, 10.12.2025
Україна працюватиме над наближенням зустрічі на рівні лідерів з США - Зеленський
21:37, 09.12.2025
ОСТАННЄ
Україна підготує відповіді щодо політичних та юридичних викликів виборів під час воєнного стану
21:54, 10.12.2025
Поспіх із виборами може поставити під сумнів їх легітимність - нардеп
16:45, 10.12.2025
Для виборів потрібно безпекові умови, перемир'я і завершення воєнного стану - думки експертів та політиків
13:16, 10.12.2025
У ХАМАС погодяться скласти зброю в Газі тільки після створення палестинської держави
20:20, 09.12.2025
Унаслідок корупційного скандалу рейтинги Зеленського та його партії знизились приблизно на 4% – U electoral data Project